pátek 23. dubna 2021

Poradna

Vy se ptáte, naši odborníci odpovídají. Tentokrát jsme zabrousili do oboru plastické chirurgie a na dotazy odpovídal doc. MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D., plastický chirurg z Kliniky Esthé Praha.

Jak probíhá operace víček a jak dlouho to trvá?

Hlavním důvodem pro operační zákrok horních a dolních víček jsou kožní nadbytky a vrásky víček a nápadné váčky pod očima způsobené výhřezem nitroočního tuku. Nejdříve se přesně zakreslí operační pole, protože je důležité odebrat potřebnou část kůže. Abychom se vyhnuli případnému nedovírání víček, které by způsobila přílišná redukce kůže, je lepší ponechat kůže spíš více než méně. Skalpelem se nadbytečná kůže odstraní, rána se zašije a přelepí tejpou. Jizva je na horním víčku situována do místa přirozené rýhy, na dolním víčku u hranice řas. První den až dva po zákroku si pacient přikládá přes obvaz studené obklady. Hlavní otoky a modřiny zmizí do sedmi dnů. Po týdnu, kdy se doporučuje oči nenamáhat, se odstraní stehy a do společnosti je možné chodit s tmavými brýlemi. Větší fyzická a sportovní zátěž se doporučuje až po třech týdnech od operace.

Mám podbradek a chtěla bych se ho zbavit. Jaké jsou moje možnosti?

Jsou dvě možnosti. Tou první je liposukce. Ideálně ultrazvuková, případně laserová. Jedná se o dvě modality, které se ještě přidají k té samotné liposukci, aby se kůže lépe stáhla. Náš ultrazvuková liposukce se nazývá VASER a má za úkol rozmělnit tuk, způsobit kontrakci kůže a hezky ji vyrýsovat.

Druhou možností je přípravek Belkyra, který je stále novinkou na trhu. Jedná se o ošetření, které se dělá neinvazivně, nejedná se tedy o žádnou operaci. Podle speciální šablony se pacientovi několika injekčními vpichy aplikuje kyselina deoxycholová pod kůži (podobně jako botox nebo výplně). Tato látka rozpouští tukovou tkáň a přirozené čistící procesy těla ji odstraní z dané oblasti.

<http://www.esthe-plastika.czwww.esthe-plastika.cz

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.