pondělí 19. dubna 2021

Birds of Prey: Tři ženy vytvořily příběh tří superhrdinek!

Je tady velká událost nejenom pro všechny holky! Nakladatelství CREW vydává čistě ženský superhrdinský příběh Birds of Prey, který mají na svědomí tři ženy: sesterská dvojice Julie a Shawna Bensonovy a kreslířka Claire Roeová. Ano, je to tak! Tři autorky a tři superhrdinky. Je to prostě dokonalá symetrie.

Tým gothajských superhrdinek vyráží opět do akce! V nové sérii vypuštěné těsně  před premiérou filmu, se představí ve svém nejlepším složení. Temná mstitelka Huntress a Black Canary (občasná parťačka Green Arrowa) v čele s dcerou komisaře Gordona Barbarou, alias Batgirl, tvoří tým, který se dá znovu dohromady, když se v Gothamu objeví superpadouch vystupující pod jménem Oracle. A Batgirl se rozhodně nelíbí, že někdo používá její staré krycí jméno.

„Znovuzrození hrdinů DC už vydáváme třetím rokem,“ říká Petr Litoš z Nakladatelství CREW. „Byl to projekt, který představil většinu největších hrdinů komiksové velmoci, nakladatelství DC. Sloužilo to jako vhodný start pro nové čtenáře, nový rozjezd slavných hrdinů od známých autorů. Vychází u nás Batman, Wonder Woman, Flash, Aquaman, Liga spravedlnosti a další. Ale hledali jsme nové, zajímavé příběhy z tohohle světa, abychom ho rozšířili a oživili. Birds of Prey jsme už měli vyhlídnuté nějakou dobu a film nám poskytl dodatečný impuls. Je to svěží týmovka, díky čistě ženským protagonistkám zase trochu jiná než všechny ostatní… a navíc akční, zábavná a dobře napsaná. Velkou roli v ní hrají i vztahy, a to jak s ostatními hrdiny a padouchy z DC, tak i ve skupině. Celá série vyjde jen ve třech knihách, ve kterých se příběh uzavře. Druhá vyjde letos v létě, třetí na podzim.“

Superhrdinský tým Birds of Prey se zrodil v roce 1996 a jeho vznik byl doprovázen okamžitým úspěchem. Od počátku bylo v centru celé skupiny přátelství Black Canary s Barbarou Gordonovou (která v té době vystupovala jako Oracle), ale brzy se k nim přidala a v týmu
se vystřídala spousta dalších členek. Včetně postav, které se objeví
i ve filmu – jako je právě mstitelka Huntress či zamlklá Cassandra Cainová, která na nějakou dobu převzala jméno Batgirl.

Díky projektu Znovuzrození hrdinů DC se Birds of Prey mohly, po krátké pauze, znovu vrátit na scénu! Tohle, doslova znovuzrození, má na svědomí sesterská dvojice Julie a Shawna Bensonovy, které jsou známé televizní scénáristky pracující například na úspěšných seriálech Zabijáci Wu či The 100. K nim se pak přidala skvělá kreslířka Claire Roeová.

Připomenutí projektu Znovuzrození hrdinů DC

Tento obrovský projekt má na svědomí Nakladatelství CREW spolu s nakladatelstvím BB/art. Díky řadě Znovuzrození hrdinů DC se mohou čtenáři těšit na ty nejslavnější americké superhrdiny v čele s Batmanem, Flashem, Harley Quinn, Wonder Woman nebo Aquamanem. Nově přidané Birds of Prey dokazují fakt, že čeští čtenáři tak dostávají opravdu velkou porci moderní produkce z největšího komiksového vydavatelství. Malé zpoždění vydání, vzhledem k vydání originálu, dokáže zaručit, že se ke svým oblíbeným superhrdinům čtenáři dostanou prakticky ihned. V souvislosti se spoluprací s nakladatelstvím DC, se připravilo také velké množství zajímavých akcí. Speciální obálky českých autorů, měnící se obrázek přidávaný ke komiksu Batman/Flash: Odznak. K tomuto komiksu navíc vyšla také tajná obálka v počtu limitovaných pěti kusů. Opomenuty nesmí být ani velké události, jako byla trilogie Metal, kterou pokřtila kapela Arakain.

Více informací o projektu a ediční plán najdete na stránce www.znovuzrozenidc.cz.

Vydává Nakladatelství CREW; scénář Julie a Shawna Bensonová; kresba Roge Antonio a Claire Roeová; 176 barevných stran; 299 Kč.

Titul Birds of Prey vyšel 28. ledna 2020 a je k dostání na www.obchod.crew.cz a u dobrých knihkupců.

Zdroj foto: archiv nakladatelství

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.