sobota 15. května 2021

Zelené koblížky od Lukáše Hlaváčka

Nově kuchyni v hotelu Alcron vede Lukáš Hlaváček, jenž koncem loňského roku oznámil svůj velký návrat zpátky domů. V hotelu Alcron začínal a poté 7 let působil v zahraničí v michelinských londýnských restauracích Hotel St. James and Club a The Ledbury. Poslední rok pak v tříhvězdičkové kalifornské restauraci Meadowood.

Bezpochyby se dá říci, že je to nejmladší šéfkuchař s největší vytříbenou zahraniční praxí u nás.

I přes pandemii Lukáš v hotelu Alcron nelení a pomalu mění stávající menu v restauraci La Rotonde. V hledáčku už má také barovou nabídku BeBop baru. „Samozřejmě pandemie nás dost omezuje. Koukám na vše, ale pozitivně. Máme dostatek času se sehrát s týmem v kuchyni i na place. Nastoluji absolutně nový řád a všichni si na něj musíme zvyknout. Nicméně už teď vidím pokroky, a až se konečně otevře, bude to stát za to,“ dodává Lukáš Hlaváček nový šéfkuchař hotelu Alcron.

Zatím lze menu ochutnat take away. Samozřejmě při první možnosti otevření, bude menu dostupné v samotné restauraci La Rotonde.

Z předkrmů lze jmenovat Pstruha s okurkou, křenem a lichořeřišnicí nebo Artičokový salát s kachním prsem a chlebovou omáčkou. Hlavní chody jsou nově rozšířeny o Hovězí steak ze svíčkové a žebro s topinamburem, křupavou bramborou a kapustou či Losos s konfitovaným fenyklem a mušlovou omáčkou nebo o absolutní vegetariánskou delikatesu Květák s hnědým máslem, bramborovým krémem a Shimeji. Dezerty jsou zcela v novém kabátě. Hosté se mohou těšit na Čokoládový tart či Koblížky s vanilkovým krém a fíkovým cukrem.

Jednoduchost, čerstvost a dokonalá technika. To je nový směr, kterým se hotel Alcron v čele s Lukášem Hlaváčkem ubírá.

https://www.larotonde.cz/cz/jidlo-s-sebou/nabidka-hotovych-pokrmu-k-vam-domu.html#k188

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.