pátek 26. února 2021

Pro snadné odklizení zasněžených ploch je ideální použití sněhové frézy

Pro snadné odklizení zasněžených ploch je ideální použití sněhové frézy. Sněhové frézy jsou velice praktické a snadno se s nimi manipuluje. Jakou vybrat?

Jednostupňové stroje jsou vhodné zejména pro odklizení čerstvého, nezhutnělého sněhu. Neušlapaný sníh z chodníků dokáží odklidit prakticky do sucha. Dvoustupňové frézy je možné použít na jakýkoliv typ sněhu – zde je totiž nabraný sníh rozmělněn ocelovým šnekem a až poté následně vyhozen komínem. Výkonným strojům nedělá potíž ani přemrzlý sníh s kusy velkých rampouchů.

Tipy na dvoustupňové frézy:

Benzínová fréza s pojezdem HECHT 9555

Dvoustupňová sněhová fréza HECHT 9555 je poháněná 4taktním OHV motorem HECHT o výkonu 3,8 kW (podle SAE J1940), který v kombinaci s 12″ koly s hrubým dezénem zaručující excelentní trakci i za těch nejdrsnějších podmínek, spolehlivě zajistí vynikající průchodnost terénem.

Bunkr šneku frézy je vyroben z kvalitního kovu, který odolá i najetí do hlubokého a zledovatělého sněhu nebo rampouchů. Aby se při odklízení sněhu zamezilo poškození podloží (zámková dlažba apod.), je bunkr po stranách vybaven nastavitelnými kluzáky. Při práci můžete využít čtyři rychlosti vpřed a jednu vzad pro přizpůsobení úklidu s ohledem na konzistenci a množství sněhu. Pro nasměrování odhozu sněhu jistě potěší pohodlné ovládání odhozového komínu v rozsahu 190°. Díky těmto vlastnostem je fréza vhodná i k úklidu větších ploch.

K dostání za 9 990 Kč na www.hecht.cz nebo v kamenných pobočkách Hecht – specialista na zahradu.

Benzínová sněhová fréza HECHT 9661 SE

Sněhová fréza Hecht 9661 SE svou konstrukcí vychází z osvědčeného a oblíbeného modelu HECHT 9661, který se v této verzi dočkal vylepšení o účinný světlomet a elektrický startér. Světlomet oceníte především v brzkých ranních nebo pozdních večerních hodinách při práci v místech se špatným osvětlením. Elektrický startér je napájen z běžné sítě 230 V/50 Hz, čímž se předešlo problémům s baterií vystavované mrazivému počasí a studeným startům. Frézu tak postačí jen připojit do sítě, která dodá spolehlivě dostatek energie pro nastartování a po odpojení přívodní šňůry ji můžete začít normálně používat, jako kteroukoli jinou frézu.

O pohon frézy se stará čtyřtaktní motor Hecht OHV o výkonu 6,5 HP. Ten pohání zároveň 4 stupně ocelových nožů i samotný pojezd. Hmotnost frézy je 83,5 kg. Nože frézy jsou ukryty pod kvalitním odolným ocelovým šasi a ochotně se zakousnou i do zledovatělého sněhu. Šířka záběru této frézy je 61 cm, výška 53 cm. Pro nasměrování odhozu sněhu (až do vzdálenosti 13 m) jistě potěší pohodlné ovládání odhozového komínu v rozsahu 190°. Pro pojezd je možné volit 6 stupňů vpřed a 2 stupně vzad. Díky tomu je možné ideálně přizpůsobit rychlost pojezdu stavu a množství odhazovaného sněhu. Fréza je opatřena koly o rozměrech 13 x 4,1 – 6″ s hlubokým dezénem, která zajistí dobrou trakci. Pro zvýšení trakce je možné je navíc doplnit sněhovými řetězy.

K dostání za 17 990 Kč na www.hecht.cz nebo v kamenných pobočkách Hecht – specialista na zahradu.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.