sobota 18. května 2024

Z pohodlí domova do Dejvického: 6 představení online na Dramoxu!

Nachystejte si divadelní buňky – lahůdky z oblíbených Dejvic jsou tu! Na Dramoxu teď můžete zhlédnout šest představení z legendární a věčně vyprodané pražské scény.

Z pohodlí domova si můžete užít inscenace Šťovík, pečené brambory, Teremin, Dabing Street, Bratři Karamazovi, Kakadu a Zimní pohádka.

Znovu online můžete zhlédnout komediální koncert pro tři rozhodčí (P. Lněnička, M. Myšička, D. Novotný), kteří v šatně řeší zásadní životní otázky. Inscenace Šťovík, pečené brambory, představení pro manželku i manžela. Hra současného maďarského autora Zoltána Egressyho je vtipná a uteče rychleji než dobrý fotbalový zápas. Trailer si můžete pustit zde: https://www.youtube.com/watch?v=56O7IKtEHpo

Fanoušci Ivana Trojana zase určitě rádi zavzpomínají na jeho ztvárnění sovětského geniálního vědce Teremina. Za roli získal cenu Divadelních novin za nejlepší herecký výkon sezony 2005/2006. Ve skvělé režii Petra Zelenky se prolíná drama, humor i elektro hudba, navnadíme vás zde: https://www.youtube.com/watch?v=eUJJxKLY-VY

Dejvický maraton

A kdo si chce dopřát dejvický maraton, nezbývá než si pustit také inscenace Bratři Karamazovi, Dabing street, Kakadu a Zimní pohádku – v libovolném pořadí! V Dostojevského klasice exceluje celá herecká plejáda (I. Trojan, D. Novotný, M. Myšička, I. Chmela, R.Holub), která řeší stále aktuální otázky svědomí, cti i trestu. V Shakespearově Zimní pohádce zase půjde o témata starší než lidstvo samo – lásku a žárlivost. Vydejte se s Lenkou Krobotovou, Davidem Novotným, Miroslavem Krobotem a dalšími hvězdami také do bizarní pohádky na Sicílii a do Čech, které podle jedné z posledních a zřídka uváděných Shakespearových her leží u moře! V současné hře Kakadu v režii Jiřího Havelky zase zazáří Simona Babčáková v roli Wendy, která s citlivostí nahlíží do uzavřeného světa autistů. A jako třešničku na dortu si nechte Dabing street – Zelenkovu komedii o zběsilé kombinaci alkoholu a dabingu.

zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.