sobota 18. května 2024

Jak udržet domov čistý s minimální námahou

I když vaše domácnost není každý den uklizená jako ze žurnálu, přeci jen něco je vidět na první pohled: čistá podlaha.

Neznamená to ale, že byste potřebovali vyvinout zvláštní úsilí, abyste udrželi domov čistý a útulný. Stačí pár jednoduchých triků a život i úklid budou jednodušší.

Používejte rohožku

Ke vstupu do bytu nebo domu umístěte rohožku, abyste se vyhnuli blátivým stopám, písku a kamínkům u vchodu a v předsíni, které pak poputují na přezůvkách nebo ponožkách po bytě dál. Pokud máte domácího mazlíčka, je dobré ke vchodu umístit starší ručník, do kterého mu otřete tlapky po návratu z procházky – zvlášť když je venku vlhko.

Mazlíčky pravidelně kartáčujte

Pravidelné kartáčování pejsků, koček a dalších mazlíčků se středně dlouhou a kudrnatou srstí je rituál, který je nejen prospěšný pro jejich zdraví, ale pomůže výrazně snížit množství chlupů na podlaze nebo nábytku.

Nedejte šanci drobečkům

Průvodním jevem dobrého jídla jsou drobečky, a to jak v kuchyni, tak i pod jídelním stolem – tedy pokud se vám daří děti přesvědčit, aby si svačinu snědly u stolu, a ne u televize nebo u počítače. I tyto drobné nečistoty je dobré smést nebo uklidit dřív, než je vaši blízcí roznosí po celém bytě.

Vysavač v pohotovosti

Dost možná, že vás nebaví každou chvilku vyndávat velký vysavač, přenášet ho a zapojovat z jedné zásuvky do druhé, a nakonec ho zase zaklízet.

Pak je pro vás přímo stvořený lehký akumulátorový tyčový vysavač s kvalitními Li-ION bateriemi s vysokým, vyrovnaným výkonem a dlouhou výdrží. Bude věrně stát připraven plnit vaše úkoly, aniž by se vám pod nohy pletl kabel, který zákonitě nedosáhne až tam, kde teď zrovna potřebujete vysát. A do běžného úklidu můžete klidně zapojit i děti – uklízení s lehounkým tyčovým vysavačem bude hračka.

Novinka – tyčový vysavač Gorenje SVC252GFA

Nový bezsáčkový tyčový vysavač Gorenje SVC252GFA z řady G-Force je určen pro pohodlné suché vysávání bez obtěžujícího kabelu. Je dodáván se dvěma nástavci a s účinným turbo kartáčem s vlastním elektromotorem a silným LED osvětlením, které si posvítí na tmavé oblasti, zatímco flexibilní kloub usnadňuje přístup do špatně dostupných míst za skříněmi, pod pohovkami nebo nízkými stolky.

Vysavač pohání nejnovější lithiová baterie s výrazně delší dobou provozu než předchozí modely – v závislosti na nastavení rychlosti, typu podlahy a zvoleného výkonu vydrží v provozu až 70 minut. Tedy dost na to, abyste uklidili celý byt najednou. A třeba ještě i auto nebo garáž.

 „Díky výkonné lithiové baterii s kapacitou 2 000 mAh nebudete během provozu cítit žádnou ztrátu sacího výkonu. I když je baterie na poloviční kapacitě, stále bude vysavače poskytovat nejvyšší výkon. Má také kratší dobu nabíjení – 4 až 6 hodin,“ říká Jana Neuszerová, odbornice značky Gorenje.

Vysavač lze použít jako tyčový, nebo po vyjmutí hlavní jednotky i jako příruční vysavač. Má sklopnou rukojeť, a tak jde pohodlně uložit do skříně nebo rohu místnosti a ušetřit cenné místo. Objem průhledné nádoby na prach je 0,5 l, vysavač má i HEPA filtr. Váží 2,5 kg.

Řada akumulátorových vysavačů Gorenje G-Force získala prestižní mezinárodní ocenění Red Dot Design Award za design a funkčnost. Tento nový model se prodává za doporučenou cenu 4 999 Kč.

Více informací: cz.gorenje.com

zdroj foto. archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.