pátek 23. dubna 2021

Velké triky pro malou kuchyni

Žijete v menším bytě a chcete se pustit do renovace kuchyně? Pak věřte, že ani v mini kuchyňce se nemusíte vzdávat pohodlí a rezignovat na moderní vybavení. Právě naopak! Pokud prostor chytře využijete, nabídne vám i malá místnost velké služby. Jak na to?

Nabízíme 10 triků, jak ušetřit cenné centimetry.

Vzdušná vestavba

Spotřebiče, které jsou základem kuchyně, volte vestavěné. Nebudete tak plýtvat cenný místem a pohledově nebudou kuchyni zbytečně zatěžovat, zůstanou skryté za dvířky kuchyňské linky.

Nemusí být velké

Pokud mini kuchyně neslouží čtyřčlenné rodině, není třeba velkokapacitní myčka, chladnička, čtyř plotýnková varná deska nebo trouba o velkém objemu. Velikost spotřebičů přizpůsobte počtu členů domácnosti.

Multifunkční trouba

Nemusíte pořizovat zvlášť mikrovlnku a pečicí troubu, dnes existují i řešení dva v jednom. Multifunkční trouba zastane služby obou zmíněných spotřebičů.

Ukládejte do výšky

Bez ohledu na to, jak vysoký strop kuchyně nabízí, ukládejte do výšky. Málo používané věci (formičky na vánoční cukroví apod.) mohou být dostupné i ze stoličky. Jednou za rok není problém pro ně dostoupat.

Kuchyně na háku

Nepotřebujete skříně, zásuvky a police, kuchyňské pomůcky mohou viset na háčcích na liště nad kuchyňskou linkou. Uspoří tak místo, ale budou zároveň vždy po ruce.

Vyklápět, vysouvat!

Ve stísněných prostorách se uplatní vysouvací pracovní plochy, které v nečinnosti nebudou překážet. Část kuchyňské linky lze pojmout jako sklápěcí.

Rozkládací sezení

Pokud je vaše kuchyně zároveň jídelnou, je rozumné zařídit kout pro stolování rozkládacím stolem i židlemi. Dvě židle pro stálé obyvatele mohou být v rozloženém stavu nepřetržitě, ty pro případné hosty ale mohou čekat na svou příležitost v komoře či zavěšené na stěně.

Otevřete vrátka

Kuchyně s otevřenými úložnými prostory nepotřebuje tolik místa pro otvírání dvířek či vysouvání zásuvek. Je třeba ale mít smysl pro organizaci, ukládání i důležitost předmětů.

Jen to potřebné

V malé kuchyni nehromaďte nepraktické a nepotřebné předměty – dekorace a nepoužívané věci. Zabírají místo, prostor zbytečně zaplňují a sedá na ně prach.

Do každého koutu

Rohy jsou zapeklitým místem, ale dají se využít. Police vyrobené na míru umožní využít i tato místa. Sofistikované drátěné programy v rohu kuchyňské linky vysunete s otevřením dvířek a veškerý obsah máte přehledně pře sebou a na dosah.

Kam pro radu a nápady?

Nejlepší tipy na proměny domova i zahrady najdete na jarním souběhu veletrhů v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Mezinárodní veletrh FOR INTERIOR, který se koná 26. až 29. 3. 2020, nabídne kompletní průřez celým oborem bydlení. Seznámíte se tu s novinkami, vyslechnete odborníky z řad architektů, interiérových designérů a také si prohlédnete a vyzkoušíte celou řadu výrobků určených pro bydlení. Díky souběžně probíhajícím veletrhům DESIGN SHAKER, FOR GARDEN a FOR HABITAT bude možné plynule projít všemi fázemi tvorby bydlení. Připraveno je i mnoho přednášek, praktických workshopů a rozhovorů s odborníky. Nebude chybět ani široká nabídka služeb a poradenství profesionálů. Více informací na www.forinterior.cz, www.designshaker.cz, www.forgarden.cz a www.forhabitat.cz.

Zdroj foto: archiv pořadatele

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.