pátek 12. července 2024

Řecko patří k TOP 4 nejoblíbenějších zahraničních destinací, kde tráví Češi dovolenou

Řecko se v průzkumech drží mezi čtveřicí nejoblíbenějších dovolenkových destinací českých turistů. Společně s Chorvatskem, Slovenskem a Itálií.

To potvrdil i průzkum ČSÚ zveřejněný na jaře. Stále častěji je cílem dovolenkářů, kteří hledají dobrodružství a domácké ubytování mimo hotelové komplexy.

„Cestovní kanceláře se snaží těmto klientům vyjít vstříc a hledají lokality, kde přesně tohle najdou. Obvykle jde o ubytování ve vilách nebo menších areálech tvořených jen několika studii postavenými v tradičním stylu, ale se vším komfortem. Taková máme třeba na Skyrosu, který u nás exkluzívně nabízíme jen my,“ říká výkonná ředitelka Travel Family Blanka Hrubá a dodává: „Řecko je v naší nabídce druhou nejprodávanější zemí hned po Chorvatsku. Míří tam zhruba čtvrtina klientů. Velká část z nich s námi jezdí i několik let po sobě, často na stejné místo a dokonce do stejného pokoje. Jako jedni z mála totiž nabízíme možnost výběru konkrétního pokoje, studia či apartmánu už při zakoupení zájezdu.“

I když se tento typ zájezdů blíží spíše individuální turistice, role cestovní kanceláře je pro klienty důležitá – od zajištění cesty přes rezervaci ubytování, pronájem auta až po delegátský servis. „Proto také máme našeho zástupce v každé destinaci v Řecku. Díky tomu se mohou klientům více věnovat a poskytovat jim lepší servis. Kdo s námi jezdí pravidelně, ten se s našimi zaměstnanci už dobře zná. K nejoblíbenějším místům, kam klienti v Řecku míří, patří Kréta, Lefkada, Kefalonie a Karpathos,“ upřesňuje Blanka Hrubá.

Několik tipů, co pro vás může cestovní kancelář zařídit ještě před odjezdem:

· Při nákupu zájezdu si vyberte konkrétní pokoj či apartmán.

· Nechte si v cílové destinaci předem rezervovat auto, abyste mohli objevovat okolí.

· Seznamte se s nabídkou fakultativních výletů v doprovodu českých delegátů.

· Podle svého programu dopředu naplánujte a objednejte stravování.

· Sjednejte si včas cestovní pojištění.

· Nechte si objednat parkování na letišti, konkrétní místo v letadle a případně i přepravu zavazadel, pokud jsou těžší, než letecká společnost povoluje.

I sami Řekové na nové požadavky turistů reagují a postupně modernizují ubytovací kapacity. Pokud si klienti zvolí ubytování mimo hotelové komplexy, je vždy součástí také vlastní kuchyňka. „Řada takových apartmánů je zařízená v tradičním řeckém stylu, i když jsou úplně nové. Cílem je zprostředkovat návštěvníkům maximálně autentický zážitek. Příkladem tohoto stylu mohou být studia ALMYRA na Skyrosu. Oproti tomu nové apartmány STEGNA BEACH PREMIUM na Rhodosu poskytují komfort moderního střihu a drží si první příčku v hodnocení našich klientů,“ dodává Blanka Hrubá.

Řecko je v rámci TOP 4 zemí českých dovolenkářů

Řecko je ideální destinací pro každého, kdo hledá kombinaci historie, kultury, přírody a relaxace. Jeho oblíbenost je mezi českými dovolenkáři obrovská. Podle nedávno zveřejněného průzkumu realizovaného KB Pojišťovnou tam chce letos odjet zhruba 14 % dotázaných Čechů, kteří budou letní dovolenou trávit v zahraničí. Také s Travel Family tam každoročně odcestují tisíce lidí.

Pořadí nejoblíbenějších destinací Travel Family v Řecku:

· Kréta

· Lefkada

· Kefalonie

· Karpathos

· Limnos

· Rhodos

· Parga

· Skyros

· Kythira

· Peloponés

Díky modernímu dopravnímu spojení je cestování do Řecka snadné a pohodlné. Mezinárodní letiště zajišťují přímé lety z mnoha světových destinací. Místní doprava je dobře organizovaná a umožňuje snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.