Úterý 18. května 2021

POMALU NEBO POD TLAKEM

Řada z nás tráví v této době většinu času doma, ať už z důvodu přesunu práce na home office nebo proto, že se staráme o malého školáka. Musíme tak zvládnout řadu povinností najednou a na zdlouhavé vaření nemáme čas.

A právě s tím pomůže multifunkční elektrický tlakový hrnec The Fast Slow Pro od prémiové značky Sage, který spojuje automatické tlakové vaření s populárním „pomalým“ vařením.

Multicooker The Fast Slow Pro udělá z vaření pro vás rychlou a hravou záležitost. Umí si poradit s tím, že některé potraviny potřebují pro dokonalou přípravu přesný čas a jiné zase potřebný tlak. Výsledkem je tak maximální chuť a ideální konzistence pokrmu. Pokud spěcháte, využijete tlakové vaření, nebo si vše ráno připravíte do hrnce, naprogramujete ho a večer přijdete k hotovému. Jeho záběr je opravdu široký – od polévek, krémů, masa a zeleniny, příloh i luštěnin až po dezert. Zkrátka uvaří vám celé menu, od prvního chodu až po sladkou tečku.

Přístroj nabízí 11 programů pro přípravu pokrmů v kategorii rýže, rizoto, brambory, vývar, polévka, luštěniny, dušené maso, dušené maso se zeleninou, jehněčí, boloňská omáčka a pudink. Tyto názvy ale nejsou limitující, kromě samotné suroviny či pokrmu zastupují celou skupinu s obdobnými vlastnostmi. 6 chytrých programů pro snadnou a rychlou volbu dává na výběr i způsob přípravy pokrmu, a to buď vaření pod tlakem, pomalé vaření, zahušťování, opékání, restování nebo přípravu v páře. Snadné orientaci napomůže seznam běžně používaných typů potravin i s předdefinovanou dobou, teplotami a úrovněmi tlaku. Je možné si také zvolit vlastní manuální nastavení prostřednictvím programu „Custom“, které se přizpůsobí vašim požadavkům.

Čas je možné nastavit v rozmezí od 2 do 12 hodin a kvůli nastavení optimálního tlaku se zadává i nadmořská výška. Pro přesnější kontrolu teploty a tlaku je hrnec vybaven duálními snímači na horní a dolní části. Zvolený program a další údaje zobrazuje velký podsvícený LCD displej a uživatel má tak stále pod kontrolou, v jaké fázi se příprava pokrmu nachází. Multicooker se postará i o automatické udržení teploty po dokončení přípravy prostřednictvím funkce „Keep Warm“. O vaši bezpečnost se stará trojitý bezpečnostní systém – bezpečnostní uzamykací víko, bezpečnostní ventil, a tlačítko pro uvolnění tlaku. Odpouštění páry je ošetřeno automaticky. Kapacita nádoby hrnce je 6 litrů a do příslušenství patří nerezový koš pro vaření v páře a nerezový stojan.

Doporučená cena Sage BPR700BSS je 7 490,- Kč. Výrobce na produkt poskytuje prodlouženou záruku 3 roky.

zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.