neděle 17. ledna 2021

NÁVRAT K PŘÍRODĚ OCENÍTE I BĚHEM MENOPAUZY

Návrat k přírodě je poslední dobou velkým tématem, které zasahuje do všech oblastí našeho života. Přírodní cestou si můžeme pomoci také při léčbě mnoha neduhů, přičemž jedním z nich je i menopauza – strašák každé ženy kolem padesátky. Na cestě za lepšími zítřky už nemusíme vyhledávat náročnou hormonální léčbu, která má spoustu vedlejších účinků, stačí oprášit ověřené recepty našich babiček.

Nejčastější příznaky, které toto období doprovází, mohou do značné míry ovlivnit naše každodenní fungování. Jsou to především noční pocení a návaly horka, zaznamenat však můžeme i bušení srdce a zrychlený tep, které v nás mohou vzbuzovat pocit na omdlení. Klimakterium přichází zcela přirozeně již mezi 45 a 55 lety, jsou však i ženy, u kterých nastane předčasně – dokonce už kolem čtyřicítky. I z toho důvodu je lepší volit přírodní léčbu, která nepředstavuje zdravotní riziko ani při dlouhodobém užívání.

Dvěma bylinkami, které se v boji proti klimakterickým potížím osvědčily nejvíce, je třezalka tečkovaná a ploštičník hroznatý. Zatímco třezalku naši předci od nepaměti používali zejména k tlumení psychických obtíží, ploštičník – pocházející z Kanady a Severní Ameriky – je pro svůj vysoký obsah glykosidů a terpenů hojně využíván k léčbě gynekologických obtíží, ale i návalům horka, pocení, nespavosti či poruchám paměti.

Zatímco naše babičky z těchto zázračných rostlin připravovaly bylinné čaje, my máme díky pokroku doby mnohem více možností. Tou nejúčinnější jsou přírodní doplňky stravy, které můžeme užívat ve všech obdobích klimakteria, před ním i po něm, a to s pocitem bezpečí i při dlouhodobém užívání. Přírodní a nehormonální preparát GS Merilin Harmony obsahuje klinicky ověřenou kombinaci extraktu ploštičníku hroznatého a třezalky tečkované, navíc je obohacen o vápník a vitamín D3 pro pevnost kostí. Všem ženám v menopauze přináší i další benefity: nezpůsobuje váhový přírůstek, nezhoršuje křečové žíly a velmi jednoduše se užívá (denně stačí vzít pouhou 1 tabletu).

www.merilin.cz

zdroj foto – archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.