sobota 16. ledna 2021

Knižní novinky

Co nevidět se léto přehoupne do podzimu a s tím souvisí i více času, který budeme trávit třeba četbou. Co tak rozšířit knižní sbírku? Přinášíme pět tipů na tituly, které nás zaujaly.

Milostný příběh odehrávající se v Japonsku

Debutující autorka Tereza Macková zasadila svoji prvotinu Tokyo Story do japonských reálií, které ji po osobní návštěvě naprosto okouzlily. Vydejte se na dalekou cestu za láskou na stránkách její nové knížky. Příběh je o dívce, která se vypraví do Tokia, aby našla muže, do kterého je zamilovaná. Stopy k jejímu pátrání jsou pouze fotografie a křestní jméno muže, kterého hledá. „K napsání knihy mě inspirovala má první návštěva Japonska, kde jsem se do téhle země a jejích obyvatel naprosto zamilovala. Proto když jsem se rozhodla začít psát svou první knihu, byla volba místa, kde se děj bude odehrávat, naprosto jasná. Věděla jsem, že hlavní hrdinka bude Češka, která z nějakého důvodu odjede do Tokia, abych jejíma očima mohla popsat dojem, který na mě tahle země udělala. A potom už jsem krok za krokem skládala celý příběh,“ říká o volbě tématu a psaní knížky autorka. Cena: 249 Kč, vydavatelství Pointa.

Nouzový stav – Zápisky cestovatele časem

Po vyhlášení nouzového stavu začal filmový režisér, scenárista a spisovatel Ivan Fíla fotografovat známá i neznámá pražská místa, v této výjimečné situaci zcela osiřelá a liduprázdná. Ke každému zobrazení napsal text – úvahy, postřehy, zamyšlení, neobyčejné příběhy z dávné i blízké minulosti – a tímto způsobem postupoval celých 66 dní. Vznikla tak kniha Nouzový stav – Zápisky cestovatele časem; 66 mikro příběhů a 105 unikátních černobílých fotografií, ve kterých autor jedinečným způsobem zachycuje neobvyklou dobu a magii okamžiku. 

Hlavně v pohodě

Jak správně komunikovat? Jak pracovat v týmu? Kdy s emocemi ven a kdy naopak raději držet jazyk za zuby? Zkušené profesionálky Liz Fosslien a Mollie West Duffy radí všem především klidný přístup: „Hlavně v pohodě.“ Přesně tak se jmenuje jejich motivační kniha o emocích na pracovišti, která vás naučí, jak to v práci zvládnout. Publikace Hlavně v pohodě přináší netradiční, často komiksovou formou, cenné rady a odpovědi na otázky, z nichž mnohé třeba právě v této době řešíte i vy. Novinku vydává nakladatelství nakladatelství Pragma.

Jak mi jóga změnila život

Kniha Jak mi jóga změnila život zaujme nejen jógové nadšence. Petra Smeltzer Starke – jogínka a advokátka, Češka žijící v Americe – v ní popisuje svou zářnou stejně tak jako kontroverzní životní cestu jógy. Pozoruhodnou novinku vydává nakladatelství Brána. Doporučená cena 399 Kč.

Herec

Josef Kubáník, herec a autor bestselleru Poslední deník Květy Fialové, vydává další knížku. Svůj román nazval jednoduše Herec a čtenáře v něm zve do lákavého světa divadla a filmu. Čtivý, napínavě vystavěný příběh s neobvyklým rozuzlením vychází v Nakladatelství ZEĎ 8. září.

zdroj foto – archiv nakladatelství a vydavatelství a spol. javorina

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.