sobota 15. května 2021

Jak se starat o vysavač, aby vám vydržel co nejdéle?

Vysavač patří k nejběžnějším domácím spotřebičům. I když jeho pořizovací cena nám větší díru do peněženky neudělá, přesto se správná péče o něj rozhodně vyplatí.

Na co bychom si měli dát pozor, aby nám vysavač sloužil co nejdéle, upozorňuje školitel společnosti Miele Jiří Šeba.

Jiří Šeba mj. doporučuje používat pouze originální prachové sáčky od výrobce (zde Miele), protože jen tak je možné garantovat deklarovanou kvalitu filtrace a čistoty vzduchu vracejícího se zpět do místnosti. Důležitá je rovněž včasná výměna filtrů, samozřejmě rovněž originálních od výrobce.

Filtry bychom měli vybírat s ohledem na požadovanou kvalitu výstupního vzduchu. Ty s katalyticky dotovaným uhlím vážou pachy a ocení je tedy především domácnosti s kuřáky, případně majitelé domácích mazlíčků. „Pokud máte v rodině alergika nebo respirika, měli byste rozhodně sáhnout po HEPA filtru,“ doplňuje Jiří Šeba.

Pro optimální a dlouhodobé fungování přístroje byste se rozhodně měli vyvarovat vysávání látek (uvedeny v návodu), jejichž nasátí ohrožuje správné fungování a životnost vysavače. Jedná se především o vodu, popel z krbu, stavební suť a prach (např. sádrokartonový).

Vysavače Miele procházejí velmi přísnými testy kvality. Také proto pravidelně obsazují přední příčky spotřebitelských testů po celém světě. Jejich životnost je až 20 let, což odpovídá předpokládanému provozu vysavače cca 45 minut týdně.

Zdroj foto: archiv spol. Miele

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.