sobota 24. července 2021

Investuje do houslí z roku 1796 nebo legendárního Porsche 911 Clubsport

Milujete sběratelské kousky a dokážete kromě jejich krásy a historické hodnoty ocenit i investiční příležitost? Tak právě pro vás je určena nová investiční platforma Portu Gallery.

Jako první česká online investiční galerie otevírá cestu všem, kteří chtějí rozšířit své investiční portfolio o unikátní kousky v podobě umění, historických hudebních nástrojů nebo automobilových veteránů. A nemusíte být milionářem. V Portu Gallery může investovat každý už od jedné koruny.

Vzácné housle nebo ikonický veterán

Aktuálně je na Portu Gallery otevřena mimořádná příležitost investice do podílu ve vzácných houslích Gennaro Testore z roku 1796 v hodnotě přesahující 2,5 milionu korun. Jedná se o unikátní a velmi cenný nástroj, kterých se dochovalo jen malé množství. Stávají se tak každým rokem vzácnější a jejich hodnota roste.

Pokud jste spíše příznivcem rychlých kol, je možné vložit peníze i do ikonických automobilů. Je libo Ferrari nebo Porsche? Historické vozy jsou dlouhodobě jednou z nejlepších investičních příležitostí. Investovat můžete do Ferrari 250 GT Coupé, jehož upisovací hodnota je 15,2 milionu korun nebo do legendárního Porsche 911 Clubsport.

Pro Portu Gallery se nám podařilo získat model Clubsport, kterých bylo v letech 1987–1989 vyrobeno ve variantě kupé pouhých 189. Počet dochovaných kusů, navíc v tak skvělém stavu, v jakém je nabízený model Clubsport M637 z roku 1989, dává sám o sobě záruku kvalitní investiční příležitosti,“ vysvětluje odborník na historické vozy František Vahala a zároveň člen odborné poroty Portu Gallery

Proč investovat do sběratelských kousků právě teď?

Současná turbulentní situace na kapitálových trzích nahrává stabilním investicím, které si v čase minimálně uchovávají hodnotu – a jako bonus investor získává prémii v podobě podílu na sběratelském skvostu. „Historie prokázala, že propad akciových trhů se na vývoji trhu s klasickými vozy nejen neprojevil, ale růst jejich hodnoty se tím naopak urychlil,“ říká Radim Krejčí, šéf Portu Gallery. Podle jeho názoru se situace dá zobecnit i na další historické sběratelské či umělecké předměty.

Od 1.5. 2020 bude k mání další investiční automobilová příležitost. Tentokrát půjde o model Alfa Romeo 1900. První sériový vůz značky bez odnímatelné karoserie od šasi, zároveň nabízený také v levostranném provedení.

Více na gallery.portu.cz

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.