sobota 24. července 2021

Divadelní přehlídka Letní scéna Harfa zve na předpremiéry i programové hity s hvězdnými herci a herečkami

Terasy Harfa, nový multifunkční prostor na střeše Galerie Harfa v Praze – Libni, se v srpnu stanou dějištěm 9. ročníku divadelní Letní scény Harfa. Na unikátním místě pod otevřeným nebem si můžete dopřát vydatnou dávku humoru, inspirace a dobré zábavy.

Jedna z nejúspěšnějších komedií Marca Camolettiho s Leošem Nohou, Lukášem Langmajerem, Lucií Zedníčkovou a dalšími známými herci je na programu 3. 8., 24. 8. a 25. 8. od 20.00. A do pyžam! pobaví smrští zmatků a kamufláží, v nichž se však neztratíte, díky autorovu mimořádnému citu pro vtip, situační a slovní komiku, zajímavou zápletku a důvtipné rozuzlení.Aby zatajil milenku před vlastní ženou, vydává ji za milenku svého přítele. Netuší však, že jeho přítel je zároveň milencem jeho ženy…

Hudební představení Dar z nebes přináší příběh radosti, který začal slzami.

Co vše se může přihodit poté, když úctyhodný politik nalezne mrtvolu v hotelovém pokoji? Odpověď nabídne 4. 8. od 20.00  detektivní komedie Raye Cooneyho Příště ho zabiju sám! s Leošem Nohou, Michaelou Kuklovou, Lukášem Langmajerem a dalšími. Děj hry se odehrává v luxusním londýnském hotelu Westminster, kde se významný britský politik setká v největším utajení se svou milenkou, sekretářkou opoziční strany. Kvůli nepředvídané náhodě však ztratí kontrolu nad dalším děním a vše se začíná úžasně zamotávat.

Kultovní představení Caveman je nejen obhajobou jeskynního muže, ale hlavně obhajobou inteligentního humoru. Autorem veselého přemýšlení o rozdílech mezi muži a ženami a o tom, jak tyto rozdíly často vyvolávají nedorozumění, je Rob Becker a jeho představení pro jednoho herce zaplňuje do posledního místa hlediště divadel v mnoha zemích. Letní scéna Harfa jej nabídne 5. 8., 6. 8. a 19. 8. od 20.00v podání Jana Holíka či Jakuba Slacha.  

Komedie Natěrač o tom, jak neúspěšný herec, živící se momentálně jako malíř pokojů, získá nečekaně svou životní roli, je českému publiku dobře známá. V 90. letech Natěrače nezapomenutelným způsobem ztvárnil Josef Dvořák, značnou popularitu získala také inscenace s Janou Paulovou a Pavlem Zedníčkem. Na novou verzi s Leošem Nohou, Barborou Mottlovou a Evou Decastelo se můžete přijít podívat 10. 8. od 20.00.

Oblíbený stand-up komik Lukáš Pavlásek 11. 8. od 20.00 v předpremiéře uvede svůj speciál Planeta slepic. Dozvíme se, co strašného se stane, když si doma zapomenete mobilní telefon, užijeme si svých pět minut slávy v televizní soutěži, naučíme se chovat v nákupním centru, zavoláme si na horkou linku a koukneme se na to, proč přírodu každou sobotu čeká nápor idiotů z města. A na závěr dojdeme k tomu, že na téhle planetě nakonec přežijí jen slepice.

Během večera plného humoru, nadsázky i nostalgie se 12. 8. a 27. 8. ve 20.00 ocitneme spolu s hlavním hrdinou, známým průšvihářem Norbertem Intribusem v podání Zbigniewa Kaliny, například v socialistické domácnosti, ve škole, na fotbalovém hřišti, u splavu, v nemocnici nebo třeba i na překvapivě hřbitovním sexuálním večírku. Originální retro komedie Normální debil vznikla na motivy stejnojmenné knihy Roberta Bellana plné příhod z autorova dětství prožitého v bývalém Československu.

Po Cavemanovi přichází Cavewoman! „Obhajoba jeskynní ženy“ Emmy Peirsonové je humorným pohledem na muže a ženy, snažící se žít vedle sebe na stejné planetě. Zábavné pojetí věčného souboje těchto dvou pohlaví, pro změnu z ženské perspektivy, volně navazuje na slavnou Beckerovu one man show Caveman. V hlavní a jediné roli Daniela Choděrová – 13. 8. od 20.00 na Letní scéně Harfa.

Hvězdně obsazená komedie Neila Simona Poslední ze žhavých milenců přivede 17. 8. ve 20.00 na scénu na střeše Galerie Harfa Simonu Stašovou a Petra Nárožného. Starší majitel rybí restaurace v New Yorku se po sedmadvacetiletém spořádaném manželství odhodlá k první nevěře. Má pocit, že vlastně vůbec nežije. Jak sám říká: „Chtěl jsem poznat, jaký je to s cizí ženou. Budu mít úspěch, budu se jí líbit, vzruší mě její dotek? Tisíce otázek, na které bych už nikdy nedostal odpověď, kdyby se moje jméno zítra objevilo v rubrice úmrtí!“

Petr Nárožný se na Letní scénu Harfa vrátí 18. 8. od 20.00, spolu s Václavem Vydrou, Naďou Konvalinkovou, Libuší Švormovou, Jiřím Ptáčníkem, Evou Janouškovou. A to v komedii Roberta Andersona Víš přece, že neslyším, když teče voda. Tři příběhy (Poznání šokem, Stopy holubic, Já jsem Herbert) jsou velice směšné, ale hlavně velice lidské. V jistých obměnách mohou potkat každého z nás. Přijďte se podívat!

Kdo by neznal příběh o statečném náčelníkovi Apačů Vinnetouovi a jeho bílém bratru Old Shatterhandovi. Nadsázka a humor při zachování odkazu Karla Maye budiž pozvánkou pro všechny příznivce romantiky divokého západu i dobré zábavy. Komedie na motivy románů Karla Maye a filmů Haralda Reinla Vinetůůů! s Petrem Vojnarem, Petrem Jablonským, Jakub Šlégrem, Tomášem Rackem ad. bude mít na Letní scéně Harfa předpremiéru 20. 8. od 20.00.

Za ztvárnění hlavní role v inscenaci Drobečky z perníku, tragikomickém příběhu s nadějeplným koncem, získala Simona Stašová divadelní cenu Thálie a vy ji můžete na Letní scéně Harfa vidět 26. 8. od 20.00. „To, co mě na postavě Evy Mearové baví a proč ji mám tak moc ráda, je její břitký humor a neutuchající chuť začít znovu. I přes životní trable, do kterých se dostala vlastní vinou, je to člověk velmi křehký a citlivý a plný lásky, a hlavně miluje srandu a své přátele, pro které by se rozkrájela a je plná života. Jsem za tuhle roli moc vděčná, že ji můžu hrát, protože její duše je krásná, byť se někdy zdá, že její sedmnáctiletá dcera je dospělejší, než je ona sama,“ podotkla Simona Stašová.

Letošní 9. ročník divadelní Letní scény Harfa vyvrcholí 31. 8. od 20.00 legendární inscenací S Pydlou v zádech. Hra měla premiéru v Divadle Semafor v červnu 1981 a dočkala se téměř 500 repríz. Nyní po mnoha letech se nestárnoucí semaforská inscenace vrací zpět na divadelní prkna. Postavička prostého lidového chytráka, který se zaplétá v šachové partii mocných, stále poskytuje vynikajícímu Josefu Dvořákovi prostor pro řadu brilantních klaunských čísel.

Více informací a předprodej vstupenek na http://www.letniscenaharfa.cz/

Zdroj foto: archiv organizátora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.