Úterý 18. května 2021

Aby zahradní gril sloužil i příští rok

Letní grilovací sezóna je v plném proudu a na vaší zahradě či chatě se tak střídá jedna návštěva za druhou? Je tak ideální čas navrátit svému grilu, kamnům či kouřovodu jejich původní matný vzhled a navíc je řádně ochránit před korozí. Ideální je použít barvu, která snáší vysoké teploty.

Žáruvzdorná kovářská barva Primalex odolá nárazově až 700 °C (teplota při topení v kamnech nebo grilu dosahuje v průměru 200 °C), čímž zajišťuje vysoce odolnou ochranu pro tepelně namáhané kovové materiály, jako jsou právě kamna, grily, kouřovody a kotle. Navíc nabízí účinnou a dlouhodobou ochranu proti korozi a povětrnostním vlivům.

Žáruvzdorná kovářská barva Primalex je hluboce matná a má hrubý povrch. Nejvyšší kvalita výrobku je dosažena vysokým obsahem výhradně silikonového pojiva. Silikonové pojivo se působením slunečního záření nebo tepla mění na oxid křemíku, který zaručuje vysokou mechanickou a chemickou odolnost. Vzniká tím ochranná vrstva, která zabrání v průběhu let sprašování, poškrábání a šednutí materiálu.

Před natřením je nutné si povrch obrousit a zbavit ho všech nečistot. Barvu poté otevřeme speciálním otvírákem, abychom si neporušili víčko a mohli ji v budoucnu opakovaně použít.

Poté přichází na řadu řádné promíchání barvy. Jedině tak docílíme toho, že se všechny složky správně propojí a výsledek bude vypadat tak, jak má. Žáruvzdornou kovářskou barvu nemusíme ředit, jedná se o nátěr připraven k okamžitému použití.

Používáme štětec s přírodní štětinou, který namáčíme do barvy pouze do čtvrtiny. Barvu vždy aplikujete pouze na vychladlé povrchy. Nesmíte ovšem zapomenout natřený povrch mezi jednotlivými vrstvami vypálit, a to pozvolně. Stačí zhruba 150 °C. Jedině tak se povrch stane mechanicky odolným proti poškrábání a získá svoji tvrdost a přídržnost.

Mějte také na paměti, že barva nesmí přijít do přímého kontaktu s plameny, není tak vhodná na rošty nebo vnitřní část topeniště. K dosažení dokonalého výsledku aplikujte dvě až tři vrstvy.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.