pondělí 20. března 2023

Běžecký seriál ČEZ Run Tour startuje už 25. března

Oblíbený běžecký závod letos už po dvanácté odstartuje v osmi českých městech. Začne 25. března v Českých Budějovicích a během roku budou následovat další města – Kopřivnice, Brno, Ústí nad Labem, Olomouc, Karlovy Vary, Praha a Pardubice.

Závod je vhodný pro rodiny s dětmi, začátečníky, rekreační i pokročilé běžce. Důležité nejsou jen výkony, ale i radost z pohybu, kterou letos znovu podpoří i společnost Intersport jako oficiální partner běžeckého seriálu.

ČEZ Run Tour je největším rodinným běžeckým závodem v České republice. Trasy v jednotlivých městech jsou přizpůsobeny tak, aby se mohl zapojit opravdu každý – od dětí až po seniory. Svou zdatnost mohou děti vyzkoušet na vzdálenostech 500 a 1 000 m. Rodinný závod měří 3 km, které zvládnou zaběhnout i úplní začátečníci nebo rodiny s dětmi. Na zkušené běžce pak čeká závod na 5 km a 10 km. Nově pořadatelé závodu zařadili 10kilometrovou štafetu, do které se mohou zapojit dvoučlenné (2 x 5 km) nebo čtyřčlenné (4 x 2,5 km) týmy.

Hlavním cílem je zvednout Čechy z gauče a ukázat jim, že pohyb je hlavně o radosti. S tím se ztotožňuje i Intersport. „Běžecký závod ČEZ Run Tour je určen opravdu pro každého, což koresponduje s filozofií naší společnosti. Nabízíme kvalitní vybavení pro úplné začátečníky, ale na své si u nás přijdou i zkušení sportovci. Snažíme se podporovat celou řadu sportovních týmů a závodů a těší nás, že jsme opětovně partnerem ČEZ Run Tour,“ vysvětluje Lucie Kuricová, marketingová manažerka Intersportu.

Zároveň se můžete zapojit do RunTour výzvy, za níž stojí právě Intersport. Elitní běžci budou oceněni za souhrnné výsledky ze všech 8 závodů, z nichž budou vyhlášeni vítězové Velké, Malé a Rodinné Run Tour (10, 5 a 3 km). Výhrou bude nejen trofej, ale také finanční odměna v řádů tisíců korun. Další výzva je zaměřena na věkové kategorie. Můžete změřit síly se svými vrstevníky a získat speciální startovní číslo se jménem pro příští závod a drobnou cenu. Méně zkušení běžci se mohou vyzvat sami sebe. Podmínkou je účast v alespoň 2 závodech. Pořadatelé vyhodnotí vaše zlepšení a porovnají ho i s předchozími ročníky závodu. Na konci sezóny pak bude vyhlášen největší skokan – tedy sportovec s největším postupem v celkovém pořadí.

Trasy závodu vedou kolem mnoha krásných, zajímavých i netradičních míst v daném městě. Pro ty, kteří nemají možnost na Run Tour dorazit, ale přesto by se chtěli zapojit, existuje virtuální závod. Ten můžete absolvovat v okolí svého domova a poslat pořadatelům snímek vašeho výkonu z běžecké aplikace. Podrobná pravidla virtuálního běhu i registrace do závodu si můžete prohlédnout na webových stránkách www.run-tour.cz.

Seznam závodů ČEZ Run Tour 2023:

  • České Budějovice 25. 3. 2023
  • Kopřivnice 15. 4. 2023
  • Brno 13. 5. 2023
  • Ústí nad Labem 27. 5. 2023
  • Olomouc 22. 7. 2023
  • Karlovy Vary 23. 9. 2023
  • Praha 7. 10. 2023
  • Pardubice 21. 10. 2023

zdroj foto: archiv organizátora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.