sobota 24. července 2021

Barevná zima

Máte zažitou představu, že barevné oblečení patří k jaru a létu? Rozlučte se letos v zimě s černočernými kabáty a rozzařte ulice růžovým kabátem, zeleným svetříkem nebo třeba červenými kozačkami.

Pokud nevíte, po jaké barvě sáhnout, zamyslete se nad tím, jaký vliv na vás jednotlivé odstíny mají. Nemusíte být odborníkem na barevnou typologii, abyste viděla, že oranžová vám kupříkladu nesluší, že červená ve vás budí rozporuplné pocity a naopak, že v modré vám třeba vynikají lépe oči.

I zdánlivá maličkost v podobě barvy oblečení vám může zpříjemnit den. Která z nich vám dobije energii?

Obecně se za optimistické barvy považují teplé odstíny červené, oranžové a žluté. Pozitivní vliv mají na člověka i uklidňující odstíny zelené, modré nebo pastelově růžové. V konečném důsledku je výběr barev vždy o samotném nositeli. Někdo se cítí líp v pastelových tlumených tónech, jiný v nepřehlédnutelných sytých odstínech.

Ptáte se, jak barvy do svého zimního looku stylově zakomponovat? Fantazii se meze nekladou. Trendem sezóny jsou monochromatické outfity, ale klidně můžete do outfitu zakomponovat i více různých barev. Pokud se lépe cítíte v nenápadném oblečení, zkuste sáhnout alespoň po barevném doplňku. Uvidíte, jaké divy dokáže barva udělat s vaším vzhledem i náladou.

Zdroj foto: z aktuálních kolekcí značek Cellbes, Deichmann a F&F. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.