pondělí 4. prosince 2023

Zvěřina v kurzu

Zážitková restaurace Deer se ukrývá v Michalské ulici jen pár kroků od Staroměstského náměstí. Šéfkuchař Lubomír Dolejš se svým příchodem absolutně změnil menu. Zůstaly pouze stálice v podobě zvěřinových signature pokrmů, které přizpůsobil ke svému rukopisu.

Právě zvěřina je na podzim hojně vyhledávanou pochoutkou. Navíc v kreacích, které jsou bezpochyby dechberoucí. „Zvěřina má dost signifikantní chuť. Je to jediné maso, které zahřeje po prvním soustu. Jsem rád, že jsem se mohl zhostit úkolu změnit zvěřinové signature pokrmy k obrazu svému. Moderní kuchyně z kvalitních surovin se závanem historie je má oblíbená disciplína,“ dodává šéfkuchař Lubomír Dolejš.

Zvěřinové speciality šéfkuchaře v restauraci Deer prezentuje hned několik pokrmů. První z nich je Jelení hřbet, který doprovází dušená jelení plec, zeleninové pyré s jalovcem, bramborové nočky a divoké brusinky. Druhým jmenovaným je Hřbet z daňka, jehož chuť doprovází pyré z pečeného celeru           a brambor, hlíva královská a omáčka z portského vína. Klasikou je Dušená kančí kýta na víně a šípkách. V podání restaurace Deer se k ní podává topinamburové pyré, kapustičky a tyrolský chips. Pokud chcete jen zlehka ochutnat zvěřinu, stojí za zmínku předkrm Dančí carpaccio s nakládanými liškami, kaštanovým krémem a ostružinovým gelem či polévka v podobě Zvěřinového consommé se sherry. „Mými oblíbenými jsou Ravioly s jelením masem s dýňovým pyré, smetanou, černým kořenem, hráškovými lusky a celerem. Fantastická kombinace, která ve spojení s domácími těstovinami dělá z obyčejného chodu neuvěřitelný gastronomický zážitek,“ říká šéfkuchař Lubomír Dolejš.

Nejlepší zvěřina v Praze! I myslivci vědí, kam na ni zajít.

Restaurace Deer, Michalská 19, Praha 1

https://deerprague.com

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.