pátek 12. července 2024

Zdravý životní styl – Klíč k vitalitě a zdraví

Dne 7. dubna každoročně oslavujeme Světový den zdraví, což je příležitost k připomenutí si důležitosti péče o naše fyzické i psychické zdraví. V dnešním uspěchaném světě je snadné zapomenout, že starost o naše tělo i mysl by měla být prioritou.

Existuje mnoho tipů a příkladů, jak si udržet životní styl a tím pádem celkové zdraví. Pojďme si jich pár připomenout.

Vyvážená strava plná vitaminů a živin Den by měl začínat kvalitní snídaní, bohatou na bílkoviny, komplexní sacharidy a vlákninu. Přes den byste měli dodržet doporučený příjem kalorií s ohledem na druh zaměstnání, fyzickou aktivitu, věk a pohlaví. Tělu by se měla dopřávat pestrá paleta vitaminů a minerálních látek jako je vitamin C, D, zinek a železo, ty podporují imunitní systém a celkovou vitalitu. Pokud máte problém s příjmem potřebných látek ze stravy, tak můžete sáhnout po doplňcích stravy. Zkusit můžete například ty od české značky Vitar či Maxi Vita.

Kde nestačí strava, přijde posilující prostředek Zmiňované vitaminy a minerály jsou jen malým základním kamenem k celkovému zdraví. Nesmíte zapomenout také na magnesium, koenzym Q10, probiotika, vitamin K2 a další. Pokud máte pocit, že vám některá z látek chybí, tak se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Doplňky stravy můžete volit v různých formách, jako jsou šumivé tablety např. Revital nebo stick pack, které jsou rozpustné v ústech – prodává Maxi Vita.

Ve zdravém těle, zdravý duch! Zapomínat bychom neměli na dostatečnou pohybovou aktivitu. Zapojte do svého týdenního plánu pravidelné cvičení, které posílí nejen tělo, ale i mysl. Stačí i krátké každodenní procházky. Vyčistíte si hlavu a spálíte i potřebné kalorie.

Nezapomínejte na odpočinek Nepodceňujte význam kvalitního spánku. Snažte se dodržovat každodenně pravidelný spánkový režim. Pokud máte problém se snadným usínáním a hlava vám neustále pracuje, zkuste uklidňující bylinné čaje nebo jiné přípravky. Zkusit můžete doplněk stravy Klidný spánek od značky Vitar. Nezapomínejte ani na odpočinek během dne. Zkusit můžete relaxační techniky jako je jóga, meditace nebo dechová cvičení, která mohou napomoci uvolnění těla i mysli.

Pečujte o duševní zdraví s láskou Zapomínat byste neměli ani na své duševní zdraví a seberozvoj. Hledejte si aktivity, které vás baví a naplňují. Obklopujte se zajímavými lidmi a přáteli a přetrhejte toxické nefungující vztahy. Pokud máte potřebu si popovídat o svém trápení či problému a máte pocit osamocení, tak neváhejte vyhledat odborníka.

Pamatujte, že zdravý životní styl není o krátkodobých opatřeních, ale o dlouhodobých změnách ve vašem každodenním životě. Sebevědomě a odhodlaně se postavte k péči o své zdraví a každý den udělejte malé krůčky k lepšímu JÁ.

zdroj foto – archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.