pondělí 3. října 2022

Zachumlejte se

Jaký materiál je neodmyslitelně spojený se zimou? Rozhodně kožešina! Nenechte se omezovat mrazivým počasím a doplňte svůj sezónní šatník stylovými kousky z umělé kožešiny. Buďte šik, i když je venku pod nulou.

Kožešinové oblečení se nosilo od pradávna. Na pravé kožichy a kožešiny se pohlíželo jako na luxusní záležitost, která byla především výsadou bohatších vrstev společnosti. V posledních letech, díky činnosti ochránců zvířat, začal módní průmysl od pravých kožešin upouštět.

Aktuální zimní kolekce nabízejí spoustu krásných kabátů z umělé kožešiny, stačí si jen vybrat. Preferujete krátké kožešinové bundičky k bokům, nebo elegantní dlouhé kožíšky v jednoduchém střihu? Kromě kožichů s hladkým hebkým chlupem jsou v módě i huňaté masivní kabáty, neboli „teddy bear coats“. Obyčejným černým kožichem nic nezkazíte, ale proč trochu nezaexperimentovat? Osvěžte svůj zimní look atraktivním kožíškem v pastelových barvách, nebo odvážným modelem v imitaci zvířecí srsti.

Jestli si na mohutné umělé kožichy netroufáte, vsaďte na klasický kabát nebo parku s umělým kožešinovým límcem. V módě i nadále zůstávají prošívané zateplené bundy a kabáty, které vás zachrání před tuhými mrazy. Zachumlejte se do rozkošných chlupatých svetříků či kardiganů s ozdobnou kožešinou a zima nebude mít šanci!

V tomto ročním období rozhodně nezapomínejte ani na hřejivé módní doplňky a obuv. Dopřejte svým chodidlům pohodlí a teplo v komfortní šněrovací obuvi s kožešinovou stélkou. Kdo si potrpí spíše na nenápadnější doplňky, může zvolit rukavice lemované kožešinou nebo čepici s kožešinovou bambulí či lemováním.

Zdroj foto: archiv spol. Cellbes, Deichmann, Esprit a F&F

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.