Úterý 18. května 2021

Z farmy do našich botníků

Když se řekne „z farmy“, někdo si vybaví bio zeleninu, jiný zase krásné louky a pole. Ale víte, že z farmy se k nám dostaly i farmářky?

Obuv, kterou nazýváme traktorky, workery nebo farmářky, byla dříve určená pro práci na polích, farmách a pro další těžkou manuální práci. Původně měly farmářky zespod hřeby, aby obuv v zimních měsících neklouzala na sněhu či náledí, a často měly tyto boty také vyztuženou nebo okovanou špičku. Okované špičky nyní zdobí jen designové farmářky a hřeby už na podešvi nenajdeme. Jinak ale obuv vypadá i nyní v základu jako ta v 19. století.

Bývá kožená, šněrovací, s vyšší holení a s profilovanou podešví. Pokud hledáte opravdu pohodlnou a zároveň stylovou zimní obuv, kterou unosíte do města i do přírody, vsaďte na nestárnoucí farmářky!

Farmářek se nabízí nespočet druhů a stylů – kousky s hřejivým vnitřním kožíškem, modely s náplety kolem holeně nebo kousky v trendy barvách. Jedno mají společné – vaše chodidla rozhodně udrží v teple, ochrání je před nepříznivými venkovními vlivy a propůjčí vaší chůzi stabilitu na sněhu i náledí.

Přemýšlíte nad tím, jaký model si pořídit? Nejlepší volbou jsou samozřejmě kvalitní kožené farmářky, které vám v botníku při správné péči vydrží i několik let. Oblíbené jsou v zimě také modely se zabudovanou TEX membránou. Rozhodně nic nezkazíte ani výběrem obuvi ze syntetických materiálů. Kromě ikonických hořčicově žlutých farmářek najdete v kolekci Deichmann i spoustu dalších modelů v nejrůznějších pastelových, neutrálních zemitých, ale také výrazných sytých odstínech. Vyberte si farmářky, které nejlépe podtrhnou váš styl.

Zdroj foto: z aktuální kolekce značky Deichmann.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.