pátek 23. dubna 2021

Vyzkoušejte drinky s tradiční americkou whiskey Jack Daniel’s

Provoňte si vánoční svátky tradiční skořicovou a medovou vůní. Připravte si horké drinky s nejprodávanější americkou whiskey Jack Daniel’s a užijte si kouzlo Vánoc i oslavy Silvestra stylově.

Zapomeňte na vaječňák

Patří mezi vaše tradice štědrovečerní procházka? Zkuste si letos, namísto skleničky vaječného likéru, připravit drink s názvem Horký štrúdl. Příjemně zahřeje a provoní vaši domácnost tradiční skořicovou vůní. Se třemi základními ingrediencemi vykouzlíte drink, kterým oslníte rodinu i přátele.

Jack Daniel’s Fire Štrúdl

Ingredience (na 1 drink):

 4cl Jack Daniel’s Fire

Horký jablečný džus

Citron

Postup:

Ohřejte si jablečný džus. Do vysoké sklenice nalijte whiskey Jack Daniel’s Fire a opatrně zalijte horkým džusem. Podle chuti přidejte citron a podávejte.

Medový punč

Ať už se chystáte oslavit Silvestra a začátek nového roku na horách, chalupě nebo ve městě, mějte doma přichystaný Jack Daniel’s Honey, med a limetu. Po návratu z venku tak totiž hravě připravíte punč, který rozmrazí i ty největší zmrzlíky.

 Jack Daniel’s Honey Punch

Ingredience (na 1 drink):

4cl Jack Daniel’s Honey

Horká voda

Med

Limeta

Postup:

Whiskey Jack Daniel’s nalijte do vysoké sklenice. Zalijte horkou vodou, dochuťte medem a limetou, která drink i stylově nazdobí, a podávejte.

Jackovo tajemství

A jak vzniká nejprodávanější americká whiskey Jack Daniel’s? Podle receptury, která se již po více než 150 let nezměnila. Je třeba směsi kukuřice, ječmenného sladu a žita, to vše v přesném procentuálním zastoupení. Ta se poté smíchá s lynchburgskou pramenitou vodou, úplně nejpřesněji s vodou z pramenu ve vápencové jeskyni v Lynchburgu, která neobsahuje žádné železo, a poté přichází destilace, po které se nechá destilát po kapkách překapat přes třímetrovou vrstvu uhlí z javoru cukrodárného. A pak už se jen nechává zrát.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.