pátek 12. července 2024

Víte, kdo je Luis Figueroa

Český barmanský svět se dočkal speciální návštěvy. Do Prahy totiž zavítal Maestro Ronero značky Pampero Luis Figueroa.

Ten v rámci své návštěvy uspořádal unikátní galavečer s degustací, v rámci které představil hlavní venezuelské rumy z portfolia značky Pampero. Ty byly párovány s vybranými pokrmy – třeba českou svíčkovou nebo francouzským crème brûlée.

Galavečer s degustací proběhl v jedinečných prostorách restaurace ZEM, v hotelu Andaz. Hostům byl servírován například gravlax z pstruha lososovitého, tradiční česká svíčková omáčka s hovězím masem a knedlíky nebo rakytníkové crème brûlée se švestkovou zmrzlinou.Jednotlivé chody byly také párovány s drinky na bázi prvotřídních rumů z portfolia značky Pampero – a sice Pampero Blanco, Pampero Especial, Pampero Selección a Pampero Aniversario. Maestro Ronero Luis Figueroa každý z venezuelských rumů hostům nejprve představil a poté vysvětlil, k jakým jídlům se nejlépe hodí.

Maestro Ronero aneb mistr rumu

Luis Figueroa zastává velmi významnou pozici takzvaného Maestro Ronera, neboli „mistra rumu“. Jeho práce spočívá v tom, že kontroluje a dohlíží na celý výrobní proces všech rumů z portfolia značky Pampero a je odpovědný za to, aby rumy Pampero byly dokonale chuťově vyvážené, harmonické a aby každá láhev rumu chutnala stejně.

 Luis Figueroa se v oboru výroby rumů pohybuje již od roku 1992. V roce 2003 se stal Rum Masterem značek Cacique a Pampero a je také členem regulační rady DOC Ron de Venezuela. Za svou kariéru navštívil více než 46 zemí po celém světě, kde jako lektor rozvíjel téma rumu a hodnotil závody na výrobu rumu a dalších alkoholických nápojů. Luis Figueroa je také hostujícím profesorem na několika národních a mezinárodních univerzitách (Kolumbie a Honduras) a přednášel i na různých kongresech o technologických aspektech rumu.  

Luis Figueroa je mimo jiné také autorem dvou prémiových rumů z portfolia značky Pampero, a sice bílého rumu Pampero Blanco a nejvyváženějšího rumu Pampero Selección 1938.

zdroj foto – archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.