Úterý 18. května 2021

Vezměte Valentýn jako příležitost dopřát si péči

Nezáleží na tom, jestli máte partnera, nebo žijete sami. Obě skupiny si přeci zaslouží jeden den jen tak ve větší pohodě, spokojenosti a s dostatečnou péčí. Věnujte ji svému partnerovi nebo sami sobě.

Jakmile se začne přibližovat 14. únor, nemusí vám začít okamžitě naskakovat osypky. Namísto nepříjemné reakce na často přítomný kýč, můžete tento den pojmout jako příležitost. Oslavit Valentýna můžete i decentně a upřímně si k němu najít cestu. Dokonce se vůbec není třeba užírat ani tehdy, pokud nemáte partnera. Vždyť 14. únor by měl ze všeho nejvíce být právě svátkem lásky. A lásku je dobré v první řadě budovat v rozumné míře sám k sobě.

Valentýn ve dvou

Jakmile máte u sebe člověka, kterého máte rádi a vážíte si ho, oslavy Valentýna vás pravděpodobně tolik nezneklidňují. Každý pár se k tomuto svátku staví jinak, a zatímco někteří si rádi zajdou do restaurace, ženy dostávají pugéty a tento den pro ně hraje důležitou roli, jinde je situace úplně opačná. To, že už několikátým rokem s partnerem Valentýna neslavíte, však neznamená, že nemůžete začít. Každou ženu i muže jistě příjemně překvapí, když jeho protějšek zařídí chutnou večeři, vytvoří si pro druhého trochu více času a pokusí se udělat vstřícný krok. Valentýn nemusí nutně znamenat kýčovitá gesta. Co třeba jen čas navíc strávený něčím, co máte oba rádi?

Valentýn o samotě

Od singles to každoročně 14. únor pořádně schytává. Doporučujeme se letos raději rozhodnout na svátek lásky nenasazovat a využít ho sami pro sebe. Rádi máte mít přece především sami sebe. Klidně si vezměte volno v práci, sejděte se s přáteli nebo si jen zařiďte večer podle vlastních představ. Klidnou harmonickou atmosféru vykouzlí příjemná odpočinková vůně, dobré jídlo i oblíbený film. Možná zkuste vypnout sociální sítě. Pokud vás zamilované účelové fotky lidí z vašeho okolí nezajímají, proč byste si je měli dobrovolně prohlížet?

5 tipů, jak si užít Valentýn i o samotě

  1. Objednejte si jídlo, které máte rádi – Pořádná porce sushi nebo dort z oblíbené kavárny? Vezměte 14. únor jako příležitost dopřát si něco navíc.
  2. Vytvořte si příjemnou atmosféru – Pomůže vám k tomu jemná bytová vůně nebo svíčka. Když budete vybírat, zamyslete se nad nákupem u lokálních výrobců. Dobré skutky se počítají! Skvělý výběr najdete třeba na e-shopu zCech.cz, který sdružuje tuzemské výrobce zajímavých produktů.
  3. Napusťte si vanu – Kopa pěny nebo relax ve vaně plné léčivé mořské soli vám pomůže odbourat stres a pročistit si hlavu.
  4. Dobrý drink si můžete dát i sami – Pít pravidelně o samotě není dobrý nápad, ale symbolickou skleničku svého oblíbeného pití byste si na tento datum dopřát mohli.
  5. Film, který už dlouho odkládáte – Zakončete den plný chutného jídla, příjemného relaxu a dobrého pití odpočinkem u filmu nebo nového dílu seriálu, na který si normálně čas neuděláte.

TIP – Provoňte interiér romantickým bytovým parfémem Moravité

Bytový parfém Víno v růžích české značky Moravité, který koupíte na www.zcech.cz, navodí ideální atmosféru pro romantický a pohodový večer. Jemnou vůni stačí stříknout do prostoru a těšit se z uvolněné atmosféry ať už trávíte valentýnský večer se svým protějškem, nebo sami.

Cena: 399 Kč

Dostupné na www.zcech.cz

Zdroj foto: archiv spol. a Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.