neděle 18. dubna 2021

Velikonoce v přírodě nebo doma

Vypadá to, že letošní Velikonoce budou s největší pravděpodobností jiné, než jaké je známe. Tato změna ale může být velmi pozitivní. Hojné návštěvy koledníků můžeme vyměnit za čas strávený v (ideálně) odlehlé přírodě, která přímo vybízí k vyzkoušení nových sportů jako je například Nordic walking. Kdo by přece jen chtěl zůstat raději doma, může si to alespoň krásně vyzdobit květinami či jarními dekoracemi.

Pro ty, kteří vyrazí do přírody za sportem

Pokud se rozhodnete trávit Velikonoce alespoň trochu aktivně, nejlepší, co v tuto dobu můžete udělat, je odjet někam, kde nepotkáte ani živáčka. Pobyt v přírodě má hned několik výhod – nejen, že budete na čerstvém vzduchu a budete mít krásné výhledy, ale navíc si můžete dát i trochu do těla. Taková pěší túra vás pěkně protáhne, zlepší vaši fyzickou kondici, a navíc i posílí váš imunitní systém, což je v dnešní době velmi potřeba. Pokud chcete svou procházku dovést k dokonalosti, pořiďte si speciální sportovní hole na Nordic walking, které zajistí, že budete při túře rovnoměrně zatěžovat celé tělo a vydáte více energie.

Turistikou ku zdraví

Například tato dvoudílná hůl LEKI SPIN SHARK SL vás podpoří na každém povrchu. Nezáleží tedy, jestli půjdete do terénu v lese nebo budete chtít zdolat nedalekou louku. Díky systému Speed Lock+ ji můžete nastavit do výšky v rozmezí mezi 100 až 130 cm a anatomicky formované nastavitelné poutko a dvoukomponentní korková rukojeť přenese vaši sílu beze ztrát přímo na povrch cesty.

Hůl pro Nordic Walking LEKI SPIN SHARD SL, 2 090 Kč, www.shop.leki.cz

Pro sportovce, kteří potřebují nižší výšku hole, bude ideální typ LEKI TRAVELER ALU, který je možný nastavit do výšky 66 až 130 cm.  I tato hůl je vhodná pro všechny povrchy, včetně těch hladkých jako je silnice. Hůl je vybavena systémem Trigger Shark 2.0, který zajistí maximální přenos síly.

Hůl pro Nordic Walking LEKI TRAVELER ALU, 2 590 Kč, www.shop.leki.cz

Kvalitní boty jsou základem úspěchu

Na túru, a obzvlášť, pokud se chystáte na Nordic walking, je nutné mít i vhodnou obuv. Jestliže víte, že se jednou vydáte do hor, podruhé do lesů a poté zase budete chodit převážně po zpevněném povrchu jako je silnice, nejlepší bude zvolit univerzální typ obuvi.

Model Wave Ibuki 2 značky Mizuno má odolnou podešev X10 se speciálním vzorkem, který zajistí vynikající přilnavost a stabilitu. Na boty se tedy můžete spolehnout, i když budete zdolávat vrcholky hor nebo půjdete na odpolední procházku po stezce. Výhodou je také lehký a prodyšný bezešvý vršek a krásný je samozřejmě i jednoduchý, ale stylový design boty.

Muzino Wave Ibuku 2, 2 590 Kč, www.mizuno.eu

V dobrém oblečení není ani teplo, ani zima

Do přírody se musíte vybavit i kvalitním oblečením, a to nejlépe takovým, které vám nijak nebrání v pohybu, hřeje vás a zároveň odvádí pot, takže neprochladnete. Na začátek jara, kdy slunce ještě nehřeje ve své plné síle, je ideální volbou unisex bunda Mizuno HINERI BT SHOFTSHELL, která ochrání i před větrem a deštěm. Tato bunda má navíc i zateplený límec a reflexní prvky, které zajistí vaši bezpečnost i při snížené viditelnosti.

Mizuno HINERI BT SHOFTSHELL

Pro ty, kteří stráví Velikonoce doma

Pokud během Velikonoc žádné výlety do přírody neplánujete a chcete svátky jara strávit spíše doma, musíte si to udělat co nejhezčí. Klidně si naplánujte menší jarní úklid a protřiďte skříně i hlavu. Domov v novém kabátě pak náležitě vyzdobte.

Atypické vajíčko

Ve velikonoční výzdobě nesmí chybět jeden z hlavních symbolů těchto svátků, a sice vajíčko. V železnobrodské sklárně DT GLASS však šli ještě o krok dál a vyrobili foukaná vajíčka, která se navíc dají využít i jako svícny pro čajovou svíčku. Motivů je v nabídce hned několik, tento laděný do zlatých tónů zdobený růžovými kamínky je nadčasový, a může tak být součástí interiéru i po skončení Velikonoc.

DT GLASS, Vajíčko malované pro čajovou svíčku – zlatá dekorace s růžovými kamínky, 339 Kč

Kouzlo jarních květin

Váš domov krásně rozjasní i rozkvetlé květiny. Nezáleží přitom na tom, zda si je přinesete z obchodu nebo ze zahrádky, radost vám budou dělat vždy. Stačí je dát do vázy na stůl, na poličku nebo do ložnice na noční stolek a o jarní atmosféru a dobrou náladu bude postaráno!

DT GLASS, Silnostěnná kulatá váza MAXI, 309 Kč

Zdroj foto: archiv společností a Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.