pondělí 19. dubna 2021

V českých botách Prabos můžete vyrazit i do pouště

Znáte českou obuvnickou firmu Prabos? Její počátky spadají do doby před 160 lety a kromě nadšených cestovatelů nabízí kvalitní a spolehlivou obuv například bezpečnostním složkám České republiky. Nyní má na svém kontě další zajímavý počin. Její model obstál v extrémních podmínkách českého archeologického výzkumu v Abúsíru a expedic v Nubii. Získal tak ochrannou známku Prověřeno v poušti, kterou uděluje Karlova Univerzita.

Český egyptologický ústav FF UK v čele s předním egyptologem a archeologem Miroslavem Bártou testoval v egyptské poušti, která je mimořádně náročná na kvalitní vybavení, model Beast Ankle field camouflage. Udělení tohoto prestižního ocenění je tak pěkným příkladem spolupráce vědy, praxe a průmyslu.

„Spolupráci s Univerzitou Karlovou chápeme současně jako podporu české vědy, kterou považujeme za součást naší firemní filozofie. Kvalitní a komfortní obuv, která člověku dobře padne, je naší hlavní prioritou,“ doplňuje Jaroslav Palát, jednatel firmy Prabos. 

O společnosti Prabos

Společnost Prabos plus a.s. je výrobce obuvi s tradicí sahající až do roku 1860. Tehdy vznikla společnost Japis, která zpracovávala usně a po I. světové válce zahájila výrobu obuvi. Po znárodnění v roce 1948 přešla společnost Japis pod správu n.p. Baťa a následně byla v roce 1952 začleněna do n.p. Svit Gottwaldov. Teprve v roce 1991 se závod transformoval jako samostatná divize společnosti a.s. Svit Zlín. 1.1.1993 získala společnost právní subjektivitu pod názvem Prabos a.s. Slavičín, která se postupně transformovala na současnou Prabos plus a.s.

Dnes se společnost řadí v regionu CEE mezi přední výrobce pracovní obuvi pro průmyslové použití, obuvi pro vojenské, hasičské a policejní složky a také obuvi trekové, lovecké a outdoorové. Boty Prabos obouvají zaměstnanci předních českých výrobních společností, Armáda ČR, Makedonská policie či německý Bundeswehr. Firma dodává či dodala své boty i pro armády Litvy, Švýcarska, Polska, Nizozemska, Švýcarska nebo Velké Británie. Oblibu má značka také mezi českými myslivci. Obuv byla úspěšně testována v extrémních podmínkách českými egyptology či polárníky z Mendelovy polární stanice v Antarktidě.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.