pátek 23. dubna 2021

Užijte si Mezinárodní den zásnub

Svátky lásky jsou skvělou příležitostí, jak si připomenout společné okamžiky. Začátky, krásné chvíle, ale i ty, které utužily vztah a posunuly ho dál. Po Valentýnu následuje ne tolik známý Mezinárodní den zásnub, jenž připadá na dnešek 2. března. Ideální čas nejen na zásnuby.

Zasnoubení je slib mezi mužem a ženou o společném vstupu do svazku manželského. Není to vynutitelný slib a vzniká jen na základě opravdových citů k partnerovi. Tento počin má bohatou historii. Ale i dnes je to významný okamžik pro pár i jejich rodiče. Součástí zasnoubení je prsten, který žena obdrží od svého nastávajícího. „Není přesně známo, kdy muži nakupují zásnubní prsteny nejvíce. Někdy ho mohou dát své nastávající ihned, jindy to trvá týdny, ale i měsíce. Co ale spolehlivě víme, že muži utrácejí za zásnubní prsteny rok od roku více. Přibývá zákazníků, kteří svou cestu ke sňatku zahájí zásnubami, ale i těch, co vybírají dražší prsteny,“ sděluje Martin Kubíček majitel společnosti BRILAS.

Žádost o ruku

Možná se to může zdát lehce prvoplánové. Člověk často čeká na vhodný okamžik, ale ten nastane jen tak, že si ho sami vytvoříme. Vyberte oblíbenou restauraci, místo či překvapte svou drahou odjezdem na dovolenou. A požádejte ji o ruku. Mezinárodní den zásnub není tolik známý jako Vánoce, oslava příchodu nového roku či Valentýn. Svou milou tak překvapíte a budete na to společně vzpomínat.

Příjemný čas pro sebe

Nechce se vám do společnosti, toužíte po chvílích pohody jen ve dvou? Zavzpomínejte si v pohodlí domova s partnerem na vaše úplné začátky, seznámení, první rande a polibek, ale i okamžik zásnub. Jistě máte mnoho fotek, které vám připomenou krásné společné okamžiky. Pusťte si oblíbené písníčky, ale i ty, na který jste tančili první ploužák anebo ty ze svatebního dne. Kromě vzpomínek si naplánujte i kousek budoucnosti, společnou dovolenou, večeři, návštěvu divadla či koncertu.

Do společnosti za zábavou

Zkuste naplánovat pro vaši drahou polovičku překvapení. Uspořádejte společnou večeři s vašimi přáteli, kdy si zavzpomínáte na vtipné i krásné okamžiky vztahu. Můžete také naplánovat společnou akční dovolenou na vodě, prodloužený víkend s vínem na jižní Moravě anebo roadtrip napříč Španělskem.

Redakční tip:

Mezinárodní den zásnub s vínem i heart
Nezapomeňte na přípitek. Zkuste víno i heart Rosé se srdcem na lahvi, které za vás navíc sdělí i zamilované pocity. V suchém vínu i heart Rosé s příjemnou starorůžovou barvou převládají tóny lesního ovoce. Po prvním doušku nejvýrazněji ucítíte lehkou chuť lesních jahod, která se skvěle doplňuje s decentní kyselinkou a střední dochutí. Doporučená maloobchodní cena i heart Rosé je 119 Kč. Zakoupíte také na  www.osobnivinoteka.cz

Zdroj foto: archiv Pixabay a archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.