neděle 18. dubna 2021

Tradiční vůně, která dokáže více

Dezinfekční prostředky jsou již pár týdnů nedostupné, přičemž pravidelné mytí rukou a hygiena mají tu nejvyšší prioritu. Společnost Mäurer & Wirtz byla také několikrát oslovena na toto téma – a to z dobrého důvodu: Jejich série 4711 Pravá kolínská voda Eau de Cologne se vyznačuje nejen osvěžující vůní, ale také přísadami, které mají dezinfekční vlastnosti.

Co Pravá kolínská voda umí a jak nám může pomoci

Je to něco velmi zvláštního: pečlivá směs vysoce kvalitních přísad a éterických olejů nejen skvěle voní, ale opravdu byla původně využívána i pro svoje léčivé účinky. Složení zahrnuje mimo jiné rozmarýn, který má dezinfekční vlastnosti, stejně jako uklidňující levanduli, která uvolňuje stres. Vyšší obsah alkoholu, o kterém je známo, že je dezinfekčním prostředkem, také přispívá k čistícímu účinku kolínské vody. 4711 osvěžující ubrousky obsahují 79% alkoholu a kolínská voda obsahuje 86% alkoholu – takže mají obzvláště osvěžující a uklidňující účinek na naše těla. Dokonale se vejdou do vaší kabelky – například do originální lahvičky Molanus s obsahem 25 ml.

Historie 4711 Pravé kolínské vody

Již více než 225 let je 4711 Pravá kolínská voda známá svými blahodárnými účinky a osvěžujícím vonným složením. Dokonce Goethe, Napoleon a Kateřina Veliká patřili k fanouškům této vůně. Její přesné složení však dodnes zůstává obestřeno tajemstvím.

Výrobnu vůně založil v roce 1792 Wilhelm Muelhens v Kolíně nad Rýnem v Glockengasse v domě s číslem popisným 4711. Odtamtud jeho „kolínská voda“ cestovala v kultovní lahvi Molanus jako suvenýr do Francie a následně do celého světa. Kolínská voda Eau de Cologne je nyní zastoupena ve více než 65 zemích – a další značky vůní, jako jsou Tabac a Tosca, si také našly své místo v portfoliu společnosti Mäurer & Wirtz.

Slavný dům 4711 z 18. století dodnes stojí – a připomíná nám, že vůně může psát historii.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.