Čtvrtek 22. dubna 2021

Sušenky Oreo mají nyní svůj rekord v Guinnessově knize rekordů

Společnost Mondelēz International oznámila, že dosáhla rekordu s nejvyšším počtem lidí namáčejících si ve stejnou chvíli na různých místech světa sušenku OREO do nápoje. Zábavný pokus o rekord proběhl při příležitosti oslav prodejních výsledků za rok 2019, kdy tato značka sušenek dosáhla ročních čistých výnosů ve výši 3,1 miliard amerických dolarů.

Pokus o rekord proběhl 30. ledna v 15:30 našeho času, kdy zaměstnanci společnosti Mondelēz International po celém světě naráz namočili sušenky OREO do mléka v rámci živě vysílané akce. Pokusu se zúčastnili zaměstnanci 55 poboček v celkem 32 zemích a dosáhli tak zápisu nového rekordu do Guinnessovy knihy rekordů s počtem 5 066 lidí namáčejících si sušenku OREO ve stejnou chvíli do nápoje. V České republice se do projektu zapojili pracovníci pražské obchodní jednotky a továrny v Opavě.

OREO je celosvětově oblíbená sušenka prodávaná ve více než 100 zemích světa. Každý rok se těchto sušenek prodá přibližně 34 miliard, což je 92 milionů každý den. Od roku 1912, kdy původně americká značka OREO vznikla, se už prodalo zhruba 500 miliard těchto sušenek. OREO určené pro evropský trh se vyrábí také v České republice. Továrna v Opavě, která je největším a nejmodernějším sušenkovým výrobním závodem společnosti Mondelēz International v Evropě, tyto sušenky exportuje do více než 20 evropských zemí i za hranice Evropské unie.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.