pondělí 19. dubna 2021

Spolu to zvládneme

Školní stravování nefunguje. Kantýny, jídelny i restaurace buď omezeně, nebo také ne. Všichni se ocitáme v nové situaci, kdy je ale stále potřeba zajistit chod domácnosti, péči o nejbližší a pokud možno také o sebe sama.

Ikonická česká značka domácích spotřebičů spouští projekt „Spolu to zvládneme, jak již 195 let!“ s každodenní inspirací pro všechny stránky života, především prostřednictvím svého webu a Facebooku.

Spolu to uvaříme, spolu to upečeme. Dost možná, že se velmi brzy ocitnete ve stavu, kdy svá oblíbená jídla, která často mívají v rodinách svérázné přezdívky, nebo dokonce jen čísla jako kódy, vyčerpáte. Jenže dobře a vyváženě jíst se musí každý den, zvlášť když jsou v rodině děti nebo lidé s nejrůznějšími speciálními stravovacími potřebami. Zabodujte s vyzkoušenými recepty na rychlá, chutná a zdravá jídla, která najdete pro každý den i s podrobným návodem a někdy i s videem na webu https://www.mora.cz/spolu-to-zvladneme/.

Autory receptů jsou profesionální kuchaři, sportovkyně a mámy Katka Neumannová a Hanka Kynychová, a také food blogerka Live With Anny. Řada receptů pochází ale také od samotných zákazníků. Takže o nápady nebudete mít nouzi a zcela jistě sklidíte za své výkony potlesk, protože recepty jsou skutečně prověřené životem. Už cítíte, jak voní čerstvé domácí rohlíky od Anny? A slyšíte to křupnutí, když se do nich prvně u vás doma zakousnete?

Pokud tápete ohledně techniky, a třeba pečení pro vás znamená jen nastavit teplotu a hlídat čas, naučíte se něco nového: jak využít vymožeností, které ve spotřebičích dřímají, ale vlastně jste je nikdy nepoužili. Takže se z vás možná stanou mistři kuchyně, i když jste si doposud s vařením a pečením moc netykali.

A naopak zapálení kuchaři zase třeba objeví, že mohou experimentovat víc, než čekali. Věděli jste, že nové kombinované trouby MORA zvládnou zavařování, rozmrazování, ohřev hotového jídla i předehřívání talířů či šálků? A že se hodí na výrobu domácího jogurtu a třeba i sušení hub? Nemluvě o pečení na několika úrovních zároveň, aniž by došlo k mísení vůní a chutí. To až budete péci ty báječné Anniny rohlíky a její fantastickou pizzu. Možná, že jste netušili, že trouby MORA mají také speciální programy na pečení chleba nebo také různých druhů masa – třeba řízků, kotlet, žebírek či drůbeže – včetně pozvolného pomalého pečení technikou sous vide. Nechybí ani grilování, a možné je i vaření v páře ve vlastních parních nádobách (ty nejsou součástí trouby).

Spolu si zacvičíme. Nejen proto, že je to zdravé, ale také abychom udělali i něco pro sebe a odměnili se dobrým pocitem. MORA dlouhodobě spolupracuje s Hankou Kynychovou, sympatickou a charismatickou cvičitelkou aerobiku a mámou početné rodiny. Vedle toho, že se Hanka dělí o své oblíbené recepty, také připravila celou řadu užitečných cviků, které v pohodě zvládnete i v kuchyni. Třeba když čekáte, než se vám začne vařit voda na špagety. A připojit se mohou i děti a další členové rodiny. I kuchyně se tedy může v této době proměnit v malé fitness centrum, které navíc funguje zdarma.

I když je všechno trochu jinak, Velikonoce se blíží. Přesto, že se letos nebudeme scházet v širším kruhu, vařit a péct se bude, a děti se už teď těší na tradice spojené s tímto významným svátkem. Jednou z nich je i pletení pomlázky. Jak na to, ukáže na novém webu oblíbená food blogerka Live With Anny.

Užitečné rady, tipy a triky. Nevíte, jak vyčistit troubu? K čemu jsou dobré teleskopické výsuvy? Jestli je lepší sklokeramická nebo indukční varná deska? Podle čeho vybrat ohřívač vody? Žádný problém, I tohle a mnoho dalšího na webu najdete. Takže spolu s MOROU to určitě zvládnete!

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.