sobota 16. ledna 2021

Slavný architekt Norman Foster propůjčil svým mlýnkům na sůl a pepř a termosce měkkou geometrii

Když se architekt a designer Norman Foster, autor slavného londýnského mrakodrapu Gherkin (Okurka), chopil zpracování kolekce nádobí a kuchyňského náčiní, bylo jasné, že vzniká něco výjimečného. Už na první pohled se jeho kousky odlišují od zbytku běžné produkce.

Kolekce Norman Foster pro Stelton je výjimečná svou praktickou stránkou propsanou do elegantních jednoduchých tvarů. Nová termoska a mlýnek na sůl a pepř se stanou oblíbenými pomocníky, kteří dodávají každé domácnosti úhlednost skandinávského stylu.

Produkty jsou vyrobené z odolného a zdravotně nezávadného plastu. Mlýnky v sobě ukrývají keramický mlecí mechanismus dánské značky Crush Grind s dlouhou životností. Ve vakuové termosce vydrží káva nebo čaj horké celé hodiny, a to díky skleněné vložce. Dno konvice lze jednoduše odšroubovat a vložku v případě potřeby vyměnit. Termoska je k dispozici ve světle a tmavě šedé barvě.  

Prioritou při navrhování mlýnků i termosky bylo využití recyklovatelných materiálů. Nádobí Foster či další kousky známé dánské značky Stelton si můžete prohlédnout v obchodě Villeroy & Boch ve 3. patře obchodního domu Kotva na náměstí Republiky v Praze nebo v e-shopu na www.luxurytable.cz.

zdroj foto – archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.