sobota 24. července 2021

Rychlé a chutné svačinky pro děti i dospělé

Kombinace křupavého čerstvého pečiva, svěží zeleniny a Kuřecí prsní zauzené šunky nejvyšší jakosti krájené, která je oceněná značkou kvalitních potravin KLASA a certifikátem České cechovní normy nebo Kuřecího dětského junioru bez přidaných E, potěší nejen malého školáka, ale i teenagera a neodolají ani samotní rodiče.

Od školáků a školaček se očekává, že budou pozorní a budou se soustředit na vyučování nebo přednášky, ale na to potřebují energii, kterou získají jen kvalitní a vydatnou svačinou. Proto přináší Drůbežářský závod Klatovy několik tipů, jak připravit takové dobroty a za pár minut.

PLNĚNÁ ŽITNÁ HOUSKA

Co budete potřebovat? 1 žitnou housku, 2 plátkyKuřecí prsní šunky nejvyšší jakosti krájené od Drůbežářského závodu Klatovy, libovolný druh salátu (řepové listy, polníček, špenát, římský salát), 1 šalotku, 2 lžíce tvarohové pomazánky nebo čerstvého sýru.

Příprava: Rozkrojte housku na dvě poloviny. Obě strany potřete tvarohovou pomazánkou nebo čerstvým sýrem. Na spodní část vložte trochu salátových listů, nakrájenou šalotku na kolečka, znovu listy salátu a přiklopte vrchním dílem housky. Nakonec přiklopte oba díly k sobě.

KŘUPAVÁ SVAČINKA SE ŠUNKOU A VAJÍČKEM

Co budete potřebovat? 2 kousky oblíbeného pečiva, 2 lžíce žervé, 1 vejce, 1 rajče, 4 plátky Kuřecí prsní zauzené šunkuy nejvyšší jakosti krájené od Drůbežářského závodu Klatovy, ½ avokáda, libovolný druh salátu.

Příprava: Vejce uvařte natvrdo a spolu s rajčetem a avokádem nakrájejte na plátky. Na spodní část rozkrojeného pečiva natřete žervé a vložte listy oblíbeného salátu. Naskládejte na salát šunku, plátky rajčat, avokáda a vajec, dochuťte solí či pepřem a podávejte.

TORTILLOVÉ ROLKY

Co budete potřebovat? 2 tortilly, 100 g krémového sýra, 1 lžíci sušených bylin (oregano,tymián), ½ červené papriky, 1 jarní cibulka, 6 plátků Kuřecího dětského junioru bez přidaných E, 4 plátky sýru, 4 velké listy salátu. 

Příprava: V míse ručním šlehačem promíchejte krémový sýr, koření, papriku, jarní cibulku. Každou tortillu potřete vzniklým krémem, pokryjte plátky Kuřecího dětského junioru a plátky sýra tak, aby okraje tortilly zůstaly volné. Navrch rozložte plátky rajčete a posypte salátovými listy, pak tortilly pevně stočte. Poté nakrájejte na menší kusy a uchovejte v chladu před podáváním.

zdroj foto – archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.