Čtvrtek 22. dubna 2021

Rio Mare změní i ty nejjednodušší recepty ve výjimečné

Láska a jídlo k sobě neodmyslitelně patří a některé „spojení“ vydrží i celý život. U stolu se potkáváme s přáteli a rodinou, prožíváme chvíle plné pohody, smíchu a radosti. Proč se tedy u dobrého jídla také nezamilovat?

Doma připraveným a uvařeným jídlem dáváme najevo, že nám na někom záleží a rádi bychom mu udělali radost. O to více to platí u osoby, kterou milujeme. Jen čas ale prověří pravdu známého přísloví, že láska prochází žaludkem. A pokud snad náhodou zůstane pouze láska k nějaké neodolatelné lahůdce, rozhodně ani to není málo…

Hledáte inspiraci na nějakou lehkou, zdravou, chutnou a v ideálním případě nenáročnou lahůdku? S Rio Mare vykouzlíte lahodné jídlo pro romantický večer raz dva. Zkusit můžete třeba quiche, slaný koláč z křehkého listového těsta, nebo slavný francouzský salát Nicoise. To by bylo, aby pomyslný výlet do Francie nepřinesl kýžené ovoce J

Na quiche si připravte tuňáka ve vlastní šťávě, jedno balení listového těsta, dvě vejce, 10 kusů cherry rajčátek, pár kousků černých oliv, sýr Feta, sůl a pepř. Z těsta uválejte placku, kterou přeneste do formy a upravte okraje tak, aby zbytečně nepřesahovaly přes okraj formy. Cherry rajčátka rozkrojte na půlku a pokrájejte sýr na drobné kostky. Vložte do mísy, přidejte tuňáka, rozšlehané vejce, olivy a podle chuti přidejte sůl a peř. Takto vytvořenou náplň nalijte na připravené těsto a dejte péct do trouby na 180°C cca 35-45 minut.

Rio Mare tuňák ve vlastní šťávě

Pokud chcete dietnější verzi klasického tuňáka, pak je tento ideální volbou. Jelikož není naložený v oleji, nabízí se bezpočet možností další úpravy.
Pro „dietáře“ je klíčové, že obsahuje maximálně 1 % tuku ve 100 g. Velmi dobře se hodí do čerstvých a lehkých pokrmů, do klasických i méně obvyklých salátů, obohacených například čerstvým nebo sušeným ovocem.

Na salát Nicoise budete potřebovat filety tuňáka v extra panenském olivovém oleji, 250 g malých nových brambor, 200 g fazolových lusků, ledový nebo hlávkový salát, hrst černých oliv a 4 vejce. Nejprve uvařte brambory pokrájené na půlku ve slupce a po chvilce přidejte lusky. Jakmile vychladnou, dejte je do mísy. Přidejte tuňáka, pokrájený salát a olivy.
Zálivku připravíte z olivového oleje, lžíce hrubozrnné nebo dijonské hořčice a lžíce majonézy. Důkladně prošlehejte a vmíchejte do salátu, dochuťte solí a pepřem. Navrch pak položte uvařená vejce.

Rio Mare tuňák v extra panenském olivovém oleji

Jedná se o vysoce kvalitní pochoutku, která se vyznačuje svou typickou růžovou barvou. Vysokou jakost zaručují přísné kontroly a velmi pečlivý proces čištění. Díky použitému oleji má bohatší a výraznější chuť a je tak ideální pro konzumaci bez jakýchkoliv úprav, pouze s čerstvým pečivem a zeleninou.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.