neděle 7. března 2021

Redakce testuje: Tajemství suché pedikúry

Chodidla jsou zvláště v zimním období velmi namáhaná. Celé dny jsou svíraná v zimní obuvi nebo kozačkách na podpatcích. V zimě si tak nohy zaslouží větší pozornost. Zapomeňte na neefektivní „rychlo péči“ ve sprše a nechte se hýčkat přímo v salonu. I v tomto nevlídném počasí se zkuste zastavit a objevte pravé kouzlo suché pedikúry.

Domácí „pedikúru“ zná asi každá žena. Ve sprše či vaně si v rychlosti obrousí popraskané paty a namaže krémem. Ačkoli je i toto pro nohy vhodné a vysušená chodidla se díky emulzi zvláční, slovem pedikúra se tato péče nazývat nemůže. Salonní pedikúra je velmi často opomíjena kvůli důvodům, jako jsou peníze, čas nebo strach z bolesti. Ten je však bezdůvodný. Inovativní přístroj, který je navržen speciálně pro potřeby suché pedikúry, vás během chvilky přesvědčí, že i při péči o chodidla můžete relaxovat.

Tajemství suché pedikúry

Suchá pedikúra je čím dál více skloňovaným pojmem. Ale co to vlastně je? Jedná se o šetrný způsob jak uvolnit a ošetřit chodidla. Díky suché péči mohou pedikérské služby navštěvovat i nároční klienti. Tento způsob medicínské pedikúry je založen především na zdravotnických potřebách chodidel. V popředí zájmu každého profesionála jsou nehty a jejich správný tvar. Ačkoli se na první pohled může zdát, že jde o banální záležitost, správný tvar nehtu je pro způsob chůze, výběr té správné obuvi a celkový komfort stěžejním bodem. Vhodný „postoj“ a následné správné našlapování pomůže k celkovému správnému držení těla.

Přístroj speciálně vyvinutý pro potřeby suché pedikúry nabízí různé nástavce, které dokáží nehty nenásilně vytvarovat a zabrání tak jejich zarůstání a ztížené údržby nehtových lůžek. Ty jsou čistá a nehet může růst přirozeně a bezbolestně. Velkou výhodou jsou šetrné nástavce vhodné pro jemné obrušování odumřelých kožních buněk a to zvláštně na patách. Jemný rotační nástavec kůži zbaví přebytečné zrohovatělé kůže, aniž by ji „třepil“ – jak tomu bývá u tradičních pemz. Obrousí ztvrdlou pokožku a následně ji „zahladí“ tak, aby zůstala uzavřená a hladká. Výhodou tohoto druhu pedikúry je fakt, že odstraní jen ty konkrétní oblasti chodidel, kde se vyskytl problém. Suchá medicínská pedikúra si hravě poradí i s kuřími oky a dalšími nedokonalostmi chodidel. Vše je maximálně šetrné a bezbolestné. Tento způsob ošetření nohou je hojně doporučován všem, zvláště pak lidem trpící cukrovkou či kožním onemocněním.

Odbornice na suchou pedikúru z beauty studia Lauritta radí:   

  • Nezanedbávejte pedikérské služby a každý měsíc navštivte salon, nohy vám za to poděkují, mějte na paměti, že domácí péče o nohy nemůže nahradit tu od profesionála.
  • Pokud to není nezbytně nutné, nepoužívejte na ztvrdlé paty klasické pemzy, kůži roztřepí a hrubá místa zůstanou.
  • Dbejte na správný střih nehtu, vyhnete se tak infekci nebo zarůstání nehtů, pamatujte, že nehet by měl končit na stejném místě jako prst.
  • Používejte profesionální krémy pro chodidla, doporučené přímo odborníkem přímo pro specifické potřeby vašich nohou.
  • Dbejte ve správný poměr nošení pohodlných a nepohodlných bot. Po náročném dni v lodičkách dopřejte druhý den svým nohám pohodlné tenisky.
  • Nikdy nenoste boty, které jsou vám malé nebo velké. Noha by neměla nikde „tlačit“ ani se „vyzouvat“. Jedině tak bude vaše chůze zdraví prospěšná.

Zdroj foto: archiv redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.