pátek 26. února 2021

První trouba Siemens, kterou lze otevřít hlasovým povelem

Domácí spotřebiče se postupně stávají interaktivními partnery nejen v kuchyni. Držíte těžký plech s pečení a potřebujete obě ruce? Nebo máte prsty špinavé od těsta a nechcete troubu umazat? Stačí vyslovit přání a trouba se otevře.

I na český a slovenský trh přichází první trouba Siemens, kterou je možné otevřít hlasovým povelem.

Díky technologii Home Connect je možné v rámci chytré domácnosti propojit celou řadu domácích spotřebičů – nejen trouby, ale i chladničky, myčky, varné desky, kávovary, nebo i pračky a sušičky. Postupně přibývají nové funkce a možnosti využití. Spotřebiče můžete kontrolovat a ovládat nejen pomocí chytrého telefonu či tabletu, ale také prostřednictvím hlasové asistentky Amazon Alexa.

Nová trouba s párou Siemens HS858KXB6 z exkluzivní řady vestavných spotřebičů studioLine je vybavená závěsem softMove, který zajišťuje jemné a plynulé otevírání a dovírání dvířek. Když máte zrovna plné ruce práce, oceníte každou pomoc a můžete troubu otevřít hlasovým povelem. Motor je od závěsu odpojený, proto můžete dvířka standardně ručně otevírat i zavírat, aniž byste si všimli jakéhokoli rozdílu. Dvířka lze samozřejmě otevřít a zavřít i při výpadku elektrického proudu. Tuto inovaci oceňují nejen spotřebitelé, ale i odborná veřejnost. Trouba získala německé ocenění „German Innovation Award“, když vyhrála v kategorii za mimořádný přínos pro spotřebitele: „Excellence in Business to Consumer – Kitchen“.

Novinka nabízí také řadu dalších užitečných funkcí, které urychlí a usnadní přípravu různých pokrmů. Například fastPreheat pro rychlé předehřátí trouby nebo coolStart, díky které připravíte hluboce zmrazené potraviny bez nutnosti předehřívání. Trouba umožňuje jemné a zdravé vaření v plné páře, včetně funkce Sous-vide pro mimořádné chuťové zážitky. Páru je možné využít také například pro kynutí těst a pečení pečiva, šetrné a rovnoměrné rozmrazování nebo ohřívání jídla, ale i sterilizaci sklenic a podobně. Díky povrchu ecoClean Plus budete mít navíc méně práce s čištěním trouby.

S technologií Home Connect můžete troubu kontrolovat a ovládat kdykoli a kdekoli, zároveň získáte celou kuchařku receptů na míru danému modelu. Díky podrobnému návodu zvládne přípravu vynikajícího menu hravě i úplný začátečník. Nastavení pro přípravu vybraného pokrmu pošle aplikace přímo do trouby. Stačí jen vložit jídlo dovnitř a poté se nechat vést. I zdatní kuchaři oceňují tuto možnost. A pokud si při odjezdu na dovolenou nejste jistí, jestli jste troubu vypnuli, můžete to jednoduše zkontrolovat na svém mobilním telefonu a v případě potřeby ji na dálku vypnout.

Na českém a slovenském trhu bude nová trouba HS858KXB6 s možností otevírání dvířek hlasem k dispozici od druhé poloviny února 2021.

Více informací na: www.siemens-home.bsh-group.com/cz

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.