středa 3. března 2021

Přírodní pomocník před viry a bakteriemi

„Nezapomínejte na prevenci!“ Apel, který od lékařů slýcháme nejen v období zvýšeného rizika ohrožení zdraví. „A posilujte imunitu,“ dodávají mnozí z nich jedním dechem. Jenže jak na to, jaké doplňky stravy užívat?

Spolehlivými pomocníky jsou přípravky od švýcarské společnosti Herb-pharma, které se zaměřují na posilování zdraví člověka založeném na přírodních a biotechnologických výrobcích. Patří mezi ně Fytofontana ViroStop – ústní a nosní sprej. Herb-pharma působí na českém trhu už více než čtvrt století.

Jak se virová infekce šíří v těle

Virové infekce vznikají napadením organismu viry, které se přes sliznice dýchacích cest dostávají do buněk organismu. V těch se potom množí, až buňky prasknou, viry se uvolní do okolí a vstoupí do buněk dalších orgánů. Z nemocného jedince se pak dál šíří – dýcháním, slinami či jinými sekrety, a to zejména v uzavřeném prostředí.

Běžné virózy jako nachlazení jsou způsobeny rhinoviry, které osidlují sliznici nosu, krku a dýchacích cest. Vyvolají infekci a následnou tvorbu hlenu plného virů, které se i pouhým vydechováním snadno dostávají do okolí. Pokud se tedy chceme vyhnout chřipkám a nachlazení, je třeba dbát právě na prevenci a ochranu sliznic. Zejména když máme oslabenou imunitu – v důsledku stresu, špatné životosprávy či rekonvalescence, a jsme tak obecně méně odolní vůči infekcím.

Jak funguje ViroStop

Přípravky ViroStop vytvářejí ochranný film na sliznici a tím brání průniku bakterií a virů do organizmu. Pomáhají inhibovat enzymy neuraminidázy na povrchu virů, které pak nemůžou pronikat do buňky a množit se. Zásluhou vysokého obsahu polyfenolů se vyznačují i silným antioxidačním účinkem, čímž napomáhají k posílení imunity.

Rostlinný extrakt cistus creticus ve Fytofontana ViroStop – ústním a nosním spreji zabezpečuje účinnou chemicko-fyzikální ochranu, a tudíž je vhodný zejména pro prevenci. Preventivní použití obou sprejů se doporučuje v obdobích se zvýšeným výskytem infekčních onemocnění, nebo pokud jsme vystaveni přímému riziku nákazy. Při akutních stavech se Fytofontana ViroStop ústní sprej doporučuje hned při prvních příznacích nachlazení (škrábání v krku, kýchání), dříve než se onemocnění rozvine. Může tak mít pozitivní účinek na imunitní systém. Fytofontana ViroStop nosní sprej zároveň aktivně čistí nosní dutiny, zvlhčuje nosní sliznici – tím pomáhá zabránit jejímu vysušování, napomáhá obnovit funkce nosní sliznice a zlepšuje dýchání nosem.

Jednoduchá aplikace ve spreji, příznivá cena a vhodnost přípravku i pro děti od šesti let pak z ViroStopu dělají dobrého pomocníka v prevenci i při akutním onemocnění chřipkou či při nachlazení a alergiích.


V hlavní roli cist krétský

Cistus creticus – cist krétský se vyznačuje vysokým obsahem polyfenolů. Léčivé účinky této výjimečné rostliny, právem nazývané „královna polyfenolů“, byly známé už ve starověkém Řecku. ViroStop sprej obsahuje speciální výtažek z rostliny cistus creticus, který místo obvyklých 20 % má 60% koncentraci polyfenolů. Tím dokáže vyvinout silnější účinek.  Polyfenoly zajišťují chemicko-fyzikální ochranu, vytvářejí tzv. ochranný štít, který zabraňuje průniku bakterií a virů do buněk. Obzvláště důležitá je schopnost blokovat účinek virového enzymu neuraminidázy, která je podložená i laboratorními zkouškami výrobce.

Kromě už zmiňovaného antivirotického a antibakteriálního efektu polyfenolů se cist krétský vyznačuje výrazně příznivými účinky na zvýšení imunity, silným antioxidačním účinkem, zbavuje lidský organizmus toxických látek, působí proti plísním, má protizánětlivé a dezinfekční vlastnosti. Pomůže předcházet infekčním a virovým onemocněním, jako jsou chřipka, nachlazení, onemocnění horních dýchacích cest. Extrakt je možné použít nejen jako prevenci, ale i v době, kdy už se infekce projeví.

Více se o složení ViroStopu a doporučeném užívání dozvíte na https://www.fytofontana.com/cs

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.