pondělí 19. dubna 2021

Připijte si na výjimečné okamžiky

Německá sklárna Zwiesel Glas se pyšní především řemeslným umem a kvalitou svých křehkých produktů. Jednou z jejích kolekcí, která si zaslouží opravdu velkou pozornost, je Glamorous. Ručně vyráběné sklo zdobí jemný rozleštěný brus a měkké křivky. Glamorous je vhodná pro speciální příležitosti a hodí se jako luxusní dárek.

Sklenky na whisky, víno, šampaňské, longdrinky, koktejlové misky a karafy se nesou v hravém rytmu art deco, elegantního stylu typického pro 20. léta. I o století později zůstávají ladné geometrické linie aktuální a nesmírně vkusné. Kromě zdobného brusu se sklenky pyšní originální černou stopkou. Nadčasový design skla Glamorous si bude rozumět s výjimečným menu a neopakovatelnými okamžiky.

Křehkou řemeslnou krásu ručně vyráběné kolekce Glamorous si můžete prohlédnout v prodejně Villeroy & Boch ve 3. patře obchodního domu Kotva na náměstí Republiky v Praze nebo v e-shopu na www.luxurytable.cz, kde najdete i další skleněné poklady značky Zwiesel Glas.

Redakční tipy aneb Čím si přiťuknout

Tramín červený 2018 výběr z hroznů z Habánských sklepů

Tato odrůda může mást svým názvem, jde totiž o výtečné bílé víno. Přívlastek „červený“ získal pro šedo-červenou barvu bobulí. Svou vznešenou vůní a zlatavou barvou je tento polosuchý Tramín červený jako stvořený nejen pro slavnostní chvíle a tradiční svátky. Podávejte ho správně vychlazený o teplotě 9 až 11 °C jen tak na přípitek jaru nebo jako předehru před zahájením velikonočního hodování. Díky své kořeněné chuti a výraznému aroma také ozvláštní nejrůznější předkrmy, jednohubky, ale i dezerty, kterých si budeme v tyto dny dopřávat požehnaně. Obvyklá cena: 205 Kč K dostání v maloobchodě nebo na osobnivinoteka.cz.

Bohemia Sekt Prestige brut

Má jiskrný vzhled, příjemnou zelenkavě zlatavou barvu a jemné dlouhotrvající perlení. Svou výjimečnost již mnohokrát potvrdil na výstavách vín po celém světě. V roce 2019 získal například zlaté medaile na prestižních Vinalies Internationales a Concours Mondial de Bruxelles. Tento sekt ozdobí každou slavnostní událost i jedinečné chvilky ve dvou nebo s rodinou. Nový rozměr dodá také mnohým pokrmům. Úžasně doprovodí variaci kozích sýrů, parmskou šunku v kombinaci se žlutým melounem či pokrmy z mořských plodů a ryb. Je též výjimečným aperitivem, který probudí smysly každého gurmána. Obvyklá cena: 269 Kč Sekty jsou k dostání v maloobchodě a na www.osobnivinoteka.cz

Freixenet Cordon Rosado

Ať už se rozhodnete vyrazit někam za zábavou nebo hodláte relaxovat v pohodlí domova s pleťovou maskou, aroma lesního ovoce, svěží kyselinka a lososová barva je tou správnou volbou pro pořádnou dámskou jízdu! Doporučená maloobchodní cena Freixenet Cordon Rosado je 249 Kč.

Zdroj foto: archiv společností

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.