pátek 12. července 2024

Premiérové žně filmů, na kterých se podílí Petr Jákl se blíží

Petr Jákl coby producent proniká stále hlouběji do filmového průmyslu. Už dávno přesáhl hranice Evropy a nějaký čas už je jeho jméno spojováno také s hollywoodskými superstar, držiteli nejprestižnějších filmových ocenění, jako jsou například Michael Caine, Russell Crowe či sir Antrony Hopkins.

S posledním jmenovaným se Petr Jákl osobně setkal před pár dny na natáčení akčního thrilleru Locked ve Vencouveru, kde si mimo jiné povídali i o snímku Jeden život. Slavnostní premiéra tohoto britského životopisného filmu o humanitárním pracovníkovi Nicholasi Wintonovi, kterého ztvárňuje právě sir A. Hopkins, proběhne 2. února 2024 v pražské Lucerně. Pozván byl také Petr Jákl  mimo jiné  i z toho důvodu, že snímek distribuuje prestižní společnost Film Nation Entertainment, které financuje veškerý development skrze jejich partnerství se ZQ Entertainment.

Jákl se však těší také na premiéru akčního válečného thrilleru Land of bad, který bude do amerických kin uveden 16. února 2024. Osobně se bohužel nezúčastní, ale rozhodně bude na dálku sledovat veškeré dění, neboť i tento snímek „producentsky“ zaštiťuje. Výpravný válečný film plný drsných kontaktních soubojů, kdy se nováček musí spolehnout na svého mentora, operátora dronů, který je od něj vzdálený na sta mil, je v USA netrpělivě očekáván. Zahraniční fanoušci tohoto žánru, kteří sledují veškeré filmové ochutnávky, vyjadřují už nyní obdiv hlavním hrdinům: „Russell Crowe stále předvádí to nejlepší! Liam Hemsworth se přesvědčivě nachází ve své roli,“ uvedl jeden z příznivců válečných dramat na sítích po zhlédnutí traileru. Zdá se, že tvůrci nezůstali nic dlužní žánru, který má u diváka vyvolat silné napětí a emoce.

Americký akční kriminální thriller Blood For Dust se Scootem McNairym, Kitem Haringtonem a Joshem Lucasem v hlavních rolích. Vypráví o obchodním cestujícím, který se zaplete do pašování drog. Film měl premiéru na filmovém festivalu Tribeca v červnu 2023, kde získal pozitivní recenze od kritiků a na festivalu v San Diegu vyhrál hlavní cenu. „Je to skvělá příprava pro distribuci a doufám, že se filmu povede i v ní. Často ale festivalové filmy mezi běžnými diváky příliš nerezonují, a tak doufám, že Blood for dust bude výjimkou. Řekl bych, že v sobě má i komerční element a bude se líbit i nefestivalovým divákům,“ věří producent filmu Petr Jákl.

Ve druhé polovině letošního roku půjdou do distribuce i další snímky, které také nesou významnou stopu Petra Jákla. Dokončená je první verze filmu Flight risk, který režíroval Mel Gibson a našel roli
i pro sebe. Do hlavní role pilota, který má za úkol dopravit nebezpečného zločince před soud, obsadil Marka Wahlberga. Dostříhaný je už i film Old Guy, u kterého se právě dokončuje hudba a zvuk.
V hlavních rolích tohoto snímku se objeví Christoph Waltz, Lucy Liu a Cooper Hoffman.

Více informací získáte na: www.petrjakl.com

______________________

Věděli jste, že:

  • Režijní debut Petra Jákla KAJINEK (akční krimi thriller/2010) měl za premiérový víkend největší celkové tržby, jaké kdy český thriller vůbec měl? Film Kajinek získal Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli a hlavní cenu na belgickém filmovém festivalu v Liege.
  • Thriller GHOUL (2015) je film, který se zapsal jako horor s největšími tržbami v českých kinech.
  • Akční dramaJAN ŽIŽKA (2022) vypráví příběh českého válečníka, který nikdy nebyl v boji poražen. Finálnímu scénáři předcházelo zhruba sto verzí. Je to nejdražší film v historii české kinematografie.
  • Původně měl dokument o Mickey Rourkeovi pouze produkovat, ale americký herec, scénárista a bývalý boxer si ho vybral po zhlédnutí filmu Jan Žižka i pro režii. Dokument se stále natáčí. 

zdroj foto – archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.