sobota 16. ledna 2021

Pražská dětská herna Brumbambule hledá pomoc

Dětská herna Brumbambule funguje v pražských Vysočanech od března roku 2013, kdy ji manželská dvojice Klára a Lubor Denke vybudovala z bývalé továrny ČKD na lokomotivy. Po dobu sedmi let si v ní pod střechou za každého počasí hrály děti nejen z blízkého okolí.

Bohužel nyní je herna v důsledku pandemie koronaviru a s ní spojených vládních restrikcí na pokraji zkrachování. Pomoc nyní hledá na pomocí crowdfundingového portálu Hithit.cz.

„Brumbambuli jsme vybudovali v bývalé továrně ČKD, kde se dříve vyráběly lokomotivy. Celý prostor se musel složitě rekonstruovat a rekolaudovat. Nebyl to jednoduchý proces… Když se nám konečně povedlo hernu otevřít, nezbyly už peníze ani na reklamu. První rok byl náročný a krušný, ale přesto si k nám rodiny s dětmi cestu našly. Vždy jsme se v první řadě snažili naslouchat dětem i rodičům. Také jsme byli a stále jsme napojeni na dva dětské domovy, pro které jsme každý rok na Vánoce pořádali Strom splněných přání. Díky našim zákazníkům se nám povedlo, všechna přání dětí splnit,“ popisuje začátky Lubor Denke, majitelka herny Brumbambule.

Herna Brumbambule se rok od roku stávala oblíbenější a postupně do ní začaly jezdit rodiny z různých koutů Prahy i blízkých měst a vesnic. „Od roku 2017 jsme se postupně rozrůstali a kompletně vyměnili celou herní atrakci a nakoupili nové hrací prvky. Letos na jaře nás také jako všechny kolem zasáhla pandemie. Bylo to zrovna v čase, kdy jsme pro děti objednali novou trampolínu, ze které jsme stihli zaplatit jen polovinu. Jelikož je už skoro dva měsíce znovu zavřeno, nemáme v současné chvíli ani na nájem,“ říká Lubor Denke.

Pomoc se manželé Denke rozhodli hledat skrz crowdfundingovou sbírku na Hithitu, kde si fanoušci mohou předplatit nejen jednotlivé vstupy do herny, ale třeba i dětskou narozeninovou oslavu nebo obdarovat své ratolesti celoročním členstvím. Vybrané peníze bychom chtěli použít na doplacení trampolíny a část také na nájemné, které musíme platit i ve chvíli, kdy jsme museli hernu uzavřít. Už na jaře jsme si vzali půjčku, věřili jsme, že brzy zase vše přejde a budeme fungovat. Teď jsme v situaci, kdy jsme zadlužení a Brumbambule je zavřená. Nevíme, kdy budeme moci zase otevřít. Budeme moc rádi, když nám pomůžete Brumbambuli zachránit, aby si děti znovu mohly hrát pod střechou, slavit s kamarády narozeniny, skákat na trampolíně a vy dospělí si třeba vychutnat kávu…,“ žádá o podporu Lubor.

zdroj foto – archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.