Úterý 18. května 2021

Praktická i úsporná čtyřdveřová chladnička

Určitě se vám to už taky stalo. Jsou dny, kdy se nakoupené potraviny, ovoce, zelenina, dózy se zbytky od oběda nebo pohoštění prostě ne a ne vejít do chladničky. A pak putují na balkon nebo za okno, kde často rychle ztratí svoji kvalitu kvůli světlu i střídání teplot.

Možná, že je na čase přehodnotit velikost stávající lednice, a sáhnout po větší a také modernější. Skvělou volbou jsou čtyřdveřové chladničky. Stojí na pomezí mezi velkými „amerikami“ a chladničkami typu French Door s mrazicími šuplíky. Jaké mají výhody a na co si dát pozor při výběru?

Dost místa pro všechno

Čtyřdveřové americké chladničky nabízejí skutečně velkorysou úložnou kapacitu, blížící se až k 600 l vnitřního prostoru. Hodí se tak do větších rodin i tam, kde je potřeba šetřit čas kvůli rychlému životnímu tempu a neztrácet čas každodenním nakupováním.

I do úzkých kuchyní a s úsporou

Čtyřdveřové chladničky jsou rozdělené na horní chladicí a spodní mrazicí část a každá z nich se otevírá dvojící dveří. Jsou tedy velmi vhodné nejen do velkorysých kuchyní, ale i do těch úzkých, protože dveřní křídlo potřebuje na otevření ve srovnání s velkou kombinovanou chladničkou méně místa. Jsou výhodné i z pohledu spotřeby. K tomu, abyste vyndali jen to potřebné, stačí otevřít jedny malé dveře, a tak šetříte spoustu energie, která by se jinak vyplýtvala na opětovné zchlazení velkého prostoru. Praktické je i umístění mrazicí části dole – nemusíte se často ohýbat, protože ve srovnání s chladničkou se mrazničkou otevírá jen občas.

Pozor na technologie

Co byste rozhodně neměli podcenit jsou moderní technologie. I když nejsou vidět, zásadně ovlivňují kvalitu uloženého jídla. Špičkové americké chladničky, jako například novinka Hisense RQ760N4AFF, jsou vybavené technologiemi prostorového chlazení Multi AirFlow, které zaručují přesné uchování teploty a vlhkosti v jednotlivých částech chladničky a rovnoměrné proudění vzduchu, aniž by docházelo k mísení pachů. To je totiž zásadní pro uchování lákavé chuti i vůně skladovaného jídla.

„Velkou výhodou zmíněné americké chladničky Hisense RQ760N4AFF je pokročilá beznámrazová technologie NoFrost, díky které již nebudete muset myslet na odmrazování. Lednice je vybavena jedním z nejlepších chladících systému, který je instalovaný přímo v mrazicím oddílu, díky čemuž zabraňuje tvorbě ledu a námrazy. Cirkulace ionizovaného vzduchu navíc působí jako antibakteriální ochrana a brání i vysychání jídla. Spolu s inteligentním systémem Multi Air Flow, pokročilými technologiemi a zadní stěnou pokrytou nerezovou ocelí zajistí, že bude v celém prostoru chladničky ideální klima a potraviny vydrží déle čerstvé bez ohledu na to, na kterou polici je umístíte,“ říká Rok Omladič, specialista Hisense. 

Užitečné jsou funkce rychlého chlazení a mrazení, které šetří čas nutný pro obnovení ideální teploty  – třeba po vložení nákupu. I to pomáhá, aby si jídlo lépe uchovalo svoje nutriční hodnoty a zůstalo déle čerstvé.

Nepodceňte speciální zásuvky

Někdy potřebujete víc prostoru v chladničce a jindy v mrazničce. Skvělá je proto konvertibilní zásuvka My Fresch Choice, kterou je vybavená právě i nová „amerika“ Hisense RQ760N4AFF. Umožňuje regulaci teploty od +5 ℃ až po -20 ℃. Přitom zhruba platí, že +5 ℃ je ideálních pro víno, koláče a sýry, +3 ℃  např. pro brambory, 0 ℃  pro maso a masné výrobky, a konečně -15 ℃ až -20 ℃  pro mražené potraviny.

Tato chladnička nabízí i dvě extra velké zásuvky na zeleninu a ovoce Fresh Crisper, mezi nimiž je i šikovná menší zásuvka na drobné potraviny. Velmi praktický je také Fresh Box, což je samostatná zóna pro skladování ryb a masa s teplotou udržovanou kolem 0 ℃. Pokud máte některé zvlášť oblíbené mražené potraviny, jako třeba zmrzlinu, oceníte speciální policovou zásuvku. Zachováte si snadno přehled o stavu zásob své oblíbené pochoutky a pohodlně si můžete vzít cokoliv, na co máte právě chuť. I k ostatním mraženým potravinám se dostanete velmi pohodlně – extra velké zásuvky s výškou 22 cm jsou opatřeny snadným pojezdem. Ke komfortu přispívají i přihrádky ve dvířkách chladící i mrazicí části, kam snadno uložíte i objemné a vysoké dózy nebo láhve.

Pastva pro oko

Čtyřdveřová „amerika“ se bezpochyby stane luxusní designovou dominantou kuchyně a okamžitě upoutá pozornost. Nemusíte zůstat jen u oblíbeného povrchu z kartáčovaném nerezu či elegantní sněhově bílé. Dost možná, že si vás získá extravagantní novinka s povrchem z černého broušeného nerezu a se zapuštěnými madly, díky nimž působí ještě subtilněji. Ve dvířkách nabízí dobře přístupný „bar“ s dávkovačem studené vody, ledu a ledové tříště i bez nutnosti připojení na vodovod. Tato chladnička je k dostání i v provedení z prémiového světlého broušeného nerezu – jde o model Hisense RQ760N4AIF.

Novinka v černém broušeném nerezu Hisense RQ760N4AFF

(nebo světlém broušeném nerezu Hisense RQ760N4AIF)

Vybavte si svou domácnost elegantní čtyřdveřovou americkou chladničkou Hisense RQ760N4AFF v provedení z prémiového černého broušeného nerezu (nebo světlého broušeného nerezu jako model Hisense RQ760N4AIF). Poskytne dobře přístupný a skutečně velký prostor pro uchování všech druhů potravin – 352 l v chladící části  a 233 l v mrazicí části. Chladnička je vybavena jedním z nejlepších chladících systémů, který je instalovaný přímo v mrazicím oddílu, aby zabránil tvorbě ledu a námrazy. Neoblíbeného odmrazování vás zbaví i beznámrazová technologie Total NoFrost. O rovnoměrnou distribuci vzduchu se postará inteligentní systém Multi Air Flow, který zajistí, že bude na každé polici ideální klima a potraviny vydrží déle čerstvé bez ohledu na to, na kterou polici je umístíte. Cirkulace ionizovaného vzduchu navíc působí antibakteriálně a brání vysychání jídla. Uvnitř chladničky najdete dvě extra velké zásuvky Fresh Crisper na ovoce a zeleninu, v mrazicím prostoru se zase nachází praktická zásuvková police a snadno vysouvatelné šuplíky. Lednice potěší nízkou spotřebou energie, funkcí pro šetrné rychle zchlazení a zmrazení uložených potravin nebo kvalitním LED osvětlení pro naprostý přehled. Užitečný je i alarm otevřených dveří. Doporučená cena každého z modelů bude 59 990 Kč – do prodeje se dostanou od března 2021.

zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.