neděle 18. dubna 2021

Poradna

Vy se ptáte, naši odborníci odpovídají. Tentokrát jsme zabrousili do oboru plastické chirurgie a na dotaz odpovídal MUDr. Karel Urban z Kliniky Esthé Praha.

Před 9lety jsem podstoupila operaci-zvětšení prsou kde mi byl implantát (250) vložen pod sval. Narodil se mi syn a po kojení mám velikostní rozdíl v prsou. Chtěla bych se zeptat jestli by bylo možné vyměnit implantáty za větší a asymetrii tím schovat. Děkuji za odpověď.  

Někdy se setkáváme s tím, že po kojení zůstane jeden prs větší než druhý nebo prsa následkem těhotenství a kojení poklesnou. Tento stav můžeme upravit výměnou implantátů za větší nebo dle rozdílné velikostí prsů adekvátně vyměnit implantáty za různě velké a tím asymetrii upravit. V případě, že prsa poklesnou a nechceme větší implantáty, můžeme provést modelaci prsů a tímto výkonem je zpevnit bez jejich zvětšení. Dle situace můžeme někdy současně provést i korekci velikosti dvorce nebo bradavky. V každém případě je vhodné před operací provést ultrazvukové vyšetření prsů.“

MUDr. Karel Urban

Plastický chirurg

www.esthe-plastika.cz

Zdroj foto: archiv kliniky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.