pátek 26. února 2021

Poradna

Vy se ptáte, naši odborníci odpovídají. Tentokrát jsme zabrousili do oboru plastické chirurgie a na dotaz odpovídal MUDr. Libor Kment, plastický chirurg z Kliniky Esthé Praha.

V brzké době plánuji operaci zvětšení prsů. Mám ale malé nechodící dítko, a tak by mě zajímalo, jak je to s pooperační rehabilitací. Dočetla jsem se, že cca 6 týdnů by žena neměla nic těžkého zvedat. Nikde však není uvedeno, co to vlastně znamená, zda je 5 kg moc nebo 10 kg??? A zda je to opravdu po celých 6 měsíců nebo po dobu kratší. Prosím, poraďte mi. Ráda bych operaci podstoupila co nejdříve a zároveň nechci nic zanedbat, aby vše proběhlo ok. Velice vám děkuji za odpověď.

Odpovídá MUDr. Libor Kment

Důležitá je doba cca 2 týdny po operaci. Pak již většinu z běžných činností zvládnete sama. 4-6 týdnů po operaci by jste se ale měla šetřit. nezatěžovat příliš prsní svaly…. . Řídíte se vlastními pocity. Když něco bolí, tak to nebudete dělat. Při uložení implantátů jen pod žlázu nad sval je rekonvalescence rychlejší. To bych Vás ale musel vidět. A vše bych Vám vysvětlil.

Zdroj foto: archiv kliniky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.