pondělí 18. ledna 2021

Podzimní šatník ve stylu neogrunge

Dodejte svému podzimnímu šatníku vzpruhu v podobě atraktivních kousků v grunge stylu. Zavzpomínejte si na slavnou rockovou éru osmdesátých let a inspirujte se odvážnými módními kombinacemi, které dodají vašemu vzhledu rebelský punc.

Se slovem „grunge“ jste se ve svém životě určitě alespoň jednou potkali. Máte tušení, odkud se však grunge vůbec vzal, a jak se přetransformoval do tak populárního módního stylu? Možná vás překvapí, že se to stalo vlastně omylem. „Osmdesátkový“ grunge byl původně pouze o hudební tvorbě a talentu umělce. Nikdy se neměl zapsat do pomyslné módní bible. Grungeri naopak plánovaným stylingem a marketingem tehdejších popových hvězdiček opovrhovali a na znamení nesouhlasu nosili úplně obyčejné oblečení. Tehdy ještě netušili, že se stane z flanelových košil, obnošených oversize kousků, tartanového vzoru, roztrhaných džínů a těžkých vojenských bot absolutní módní hit.

To by se tak ale nemohli oblékat známí hudebníci milovaní obrovskými davy, kteří mají tento zvrat na svědomí. A tak se nejen chlapci z Nirvany postarali o to, že se stal z grunge znenadání nesmrtelný módní styl. Oblíbenost tohoto trendu ještě více umocnili další umělci, herci a známé osobnosti.

Od konce devadesátých let přešel naoko zanedbaný grunge styl proměnou. I když jeho podstatu nadále tvoří kožené bundy, oversize kousky, tartan či výrazné kovové doplňky, přibral k sobě i ženštější kousky, například sukně a košile v koženém vzhledu, halenky s nabíranými rukávy, šaty s romantickými detaily, ale i nové vzory a barvy. Základní esenci každého grunge outfitu tvoří také rocková obuv s pevnou profilovanou podešví zdobená kovovými nýty, poutavými přezkami a dalšími hravými detaily.

Osvěžte svůj podzimní look mladistvými kousky v grunge stylu!

Zdroj foto: archiv z aktuálních kolekcí značek Cellbes, Deichmann a F&F. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.