středa 21. dubna 2021

Osvěžení v podobě ledového čaje

Užijte si léto s ledovými čaji. Domácí ledový čaj příjemně a zdravě osvěží v horkých dnech. Pokud nevíte, jak si jej připravit, pak si přečtěte naše recepty.

Zelený čaj Tarlton Teapot Cardinal Soursop s meruňkami a šalvějí

5 lžiček zeleného čaje Tarlton Teapot Cardinal Soursop
1 litr 80 °C vody
třtinový cukr dle chuti (pozn. já jsem do čaje přidávala 2-3 lžíce)
10 meruněk
listy šalvěje
kostky ledu
rozrdcený led

Recept: Do jednoho litru 80 °C vody vsypeme 5 lžiček zelného čaje Tarlton Cardinal Soursop a necháme louhovat 2-3 minuty. Dokud je čaj teplý, vmícháme třtinový cukr. Takto připravený čaj necháme vychladit v lednici několik hodin. Před servírováním čaj přefiltrujeme do džbánu, přidáme 6 středně velkých rozmixovaných meruněk spolu s listy šajvěje. Na ozdobení vhodíme ještě dvě rozpůlené meruňky, které můžeme použít i na ozdobu do skleniček. Na závěr zasypeme kostkami ledu, rozdrceným ledem a podáváme.

Černý čaj Basilur jahoda & kiwi s čerstvými jahodami a mátou

4 sáčky aromatizovaného černého čaje Basilur Strawberry & Kiwi
1 litr 100 °C vody
třtinový cukr
čerstvé jahody
listy máty
kostky ledu
rozdrcený led

Recept: 4 sáčky aromatizovaného černého čaje Basilur Strawberry & Kiwi s jahodami a kiwi zalijeme jedním litrem 100 °C vody a necháme louhovat 3-5 minut. Poté vmícháme třtinový cukr dle naší chuti, zamícháme a necháme zchladit v lednici několik hodin. Do přefiltrovaného čaje přidáme rozmixované jahody spolu s mátou a kostky ledu. Zasypeme rozrdceným ledem a nakonec můžeme dozobit ještě celými kousky jahod.

Ovocný čaj Basilur Blood Orange s červeným pomerančem a zázvorem

4 sáčky ovocného čaje Basilur Blood Orange
1 litr 100 °C vody
třtinový cukr
zázvor
červený pomeranč
listy máty
kostky ledu
rozdrcený led

Recept: 4 sáčky ovocného čaje Basilur Blood Orange s příchutí červeného pomeranče zalijeme jedním litrem vroucí vody, louhujeme 5-7 minut a dokud je čaj teplý přidáme dle potřeby třtinový cukr a rozdrcený zázvor. Takto zamíchaný uvařený, vylouhovaný a ochucený čaj necháme v lednici vychladit několik hodin. Do studeného, přefiltrovaného čaje poté vlijeme šťávu s dužinou z červeného pomeranče spolu s dvěma nakrájenými kolečky, přidáme kostky ledu a stonky s listy máty. Nakrájenými kolečky, mátou a rozdrceným ledem dozdobíme také skleničky, ze kterých budeme čaj upíjet.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.