sobota 18. května 2024

Ohlédnutí za GALAKONCERTEM KAPKY NADĚJE

Vystoupení známých hvězd, ale především dojemné příběhy dětí, které prošly náročnou onkologickou léčbou a díky Nadačnímu fondu Kapka naděje a jeho partnerům se jim splnila přání. To vše mohli vidět návštěvníci už 19. Galakoncertu Kapky naděje v Paláci Žofín a také diváci v přímém přenosu na TV Prima.

Na pódiu se během večera představila řada známých osobností z hudebního světa: Miro Žbirka, Monika Absolonová, Tereza Mašková, Václav Noid Bárta, Marek Ztracený, kapela Hodiny, Samuel Rychtar, dětský sbor Coro Piccolo a smyčcový kvartet Gadrew way. Moderátory slavnostního večera byli Libor Bouček a prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová.

Během slavnostního večera mohli diváci v sále i u televizních obrazovek vidět splněná přání našich hlavních hvězd. Max, Fanynka, Honzík, Kubík, Vilík a Vašík strávily část svého dětství v nemocnicích a díky Kapce naděje a jejím partnerům získaly mnoho dárků a v průběhu roku 2019 jim nadace splnila jejich tajná přání.

Závěr galakoncertu byl spojen s velkým očekáváním. Letošní suma pro Kapku naděje, na které se podíleli, jak drobní dárci pomocí dárcovských esemesek, tak soukromí i firemní dárci díky svým originálním projektům, se vyšplhala na rekordních 22 770 988 Kč.

„Vážíme si každé koruny, kterou dostaneme, ať už od drobných dárců, tak od firem, které nás podporují. V letošním roce jsme podpořili mnoho důležitých projektů a především, dětských osudů. A se stejným nadšením a pílí se připravujeme na rok 2020, který bude zároveň oslavou 20 let existence Kapky naděje“, vysvětlit ředitel Nadačního fondu Kapka naděje Jan Fischer.  Aktuálně nadace pomáhá ve více než 48 nemocnicích v celé České republice.

Galakoncert Kapky naděje byl uspořádán především díky podpoře generálních partnerů Bambule a Sparkys. Poděkování patří také hlavnímu partnerovi Cambridge Weight Plan a partnerům TV Prima, Rádiu Impuls, časopisu Story, JCDecaux, PR agentuře GUIDELINE a Magistrátu hlavního města Prahy. Za podporu děkujeme také společnostem: PaZi, Kytary.cz, RED HAWK SECURITY, Vinařství Paulus, Maximum catering, YNOT, Vánoční ozdoby Iva Jandová, Le Hotels Group, eHosteska.

Výtěžek z galakoncertu poputuje zejména na nákup přístrojů a vybavení do nemocnic po celé České republice. Více informací o možné podpoře Nadačního fondu Kapka naděje naleznete na www.kapkanadeje.cz.

Zdroj foto: archiv organizátora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.