Čtvrtek 22. dubna 2021

Nové varné desky Bosch s integrovaným odsáváním a poprvé i v šířce 60 cm

Kuchyně propojené s obývacím prostorem jsou jednoznačným trendem. Stále více zákazníků upřednostňuje otevřené prostory a kuchyně s varnými ostrůvky, u kterých se mohou při přípravě jídla bavit s rodinou nebo hosty. Díky tomu rostou požadavky na výkonné spotřebiče s nízkou hlučností a v atraktivním designu

Tomuto trendu perfektně vyhovují indukční varné desky s integrovaným odsáváním, které spojují ty nejnovější technologie z obou spotřebičů do jednoho, šetří místo a nabízí maximální flexibilitu při plánování kuchyně i následném vaření. Značka Bosch nyní rozšiřuje svůj sortiment o dva nové cenově dostupnější modely Serie | 4. Poprvé je dokonce v nabídce deska se šířkou obvyklých 60 cm, kterou lze pohodlně umístit do standardní kuchyňské skříňky.   

Vaření na indukci je rychlé, jednoduché a bezpečné, navíc ekonomicky úsporné. Teplo se totiž generuje pouze tam, kde je to potřeba: na dně nádobí. Nové desky nabízejí řadu funkcí, které vaření maximálně urychlí a usnadní. Například PowerBoost pro okamžité zvýšení výkonu až o 50 % a zkrácení času pro zahřátí velkého hrnce nebo většího množství potravin až o 35 %, QuickStart pro rozpoznání umístění hrnce na příslušné varné zóně okamžitě po zapnutí hlavního vypínače nebo ReStart, při které si deska do 4 vteřin po vypnutí a opětovném zapnutí pamatuje všechna nastavení, což se hodí například při čištění ovládacího panelu. K dispozici je celkem 17 stupňů výkonu a samozřejmostí například bezpečnostní vypínání i dětská pojistka.

Varná deska s integrovaným odsáváním odfiltruje výpary z vaření právě tam, kde vznikají. Pára a kouř stoupají maximální rychlostí jeden metr za sekundu. Díky výkonnému motoru EcoSilence Drive™ se okamžitě odsají a nedostanou se dále do obytného prostoru. Díky bezuhlíkové konstrukci nezpůsobuje motor téměř žádné mechanické tření a pracuje s minimální ztrátou energie. Je nejen extrémně tichý a odolný, ale také efektivní. Vysoce účinný filtrační systém odstraňuje ze vzduchu mastnotu a tuhé částice. Indikátor upozorní na potřebu čištění tukového filtru. Stačí ho vložit do myčky nádobí a zvolit program na 50 °C.

Kombinace indukční desky s integrovaným odsáváním nabízí zcela nové možnosti designu kuchyně. Malé prostory vypadají bez zavěšených odsavačů větší a nad desku je možné umístit osvětlení nebo odkládací plochy. U ostrůvkových kuchyňských linek nic nebrání pohledu do další obytné části. Novinka je také vhodným řešením pro místnosti se šikmými střechami.

Instalace desek s integrovanou ventilací je možná v režimu odsávání i recirkulace – a to ve třech provedeních: neřízená recirkulace bez potrubí, částečně řízená cirkulace s potrubím a řízená cirkulace s kompletním potrubím. Jako příslušenství lze k těmto spotřebičům dokoupit nejen vhodné nádobí, hrnce, pánve i wok, ale i jednotlivé součásti pro sestavení ideálního potrubí pro odtah v několika velikostech, včetně plochých kolen 90°, plochých potrubí ve dvou délkách nebo flexibilní manžety. Pro provoz s recirkulací jsou k dispozici pachové filtry CleanAir nebo filtry Long life s možností regenerace, které mají životnost až 10 let.

Produktové novinky od března 2021:

  • 60cm indukční varná deska s integrovaným odsáváním PIE611B15E, doporučená maloobchodní cena: 46 990 Kč,*
  • 80cm indukční varná deska s integrovaným odsáváním PIE811B15E, doporučená maloobchodní cena: 53 990 Kč.*

* Doporučená maloobchodní cena výrobce je pouze orientační, konečnou cenu stanoví jednotliví prodejci.

Více na www.bosch-home.com/cz

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.