pondělí 4. prosince 2023

Muzeum výrobce luxusních hodinek Audemars Piguet se pyšní skly od společnosti Guardian Glass

Nové muzeum La Maison des Fondateurs výrobce luxusních hodinek Audemars Piguet leží ve švýcarské obci La Brassus v malebném údolí pohoří Jura na švýcarsko-francouzských hranicích. Budova ztělesňuje filozofii firmy s více než 135letou tradicí založené na inovaci v rámci tradice.

Ikonický pavilon z dvojité spirály je zasazený do historického areálu Audemars Piguet. Speciální potahovaná skla dodala společnost Guardian Glass.

Základní struktura budovy je nápadná, ale zároveň subtilní, s ikonickým pavilonem s dvojitou spirálou. Zatímco suterénnímu podlaží dominuje železobeton, nadzemní část upoutá lehkou ocelovo-skleněnou konstrukcí. Celý pavilon je bez sloupů, strukturální zakřivené skleněné stěny lemují vnitřní komory, které tak prosvětlují celou budovu. Horizontální i vertikální zatížení podpírají vnitřní a vnější skleněné fasádní prvky. Střechu tvoří plech kovu, který je souvislý s půdorysem, avšak proměnlivý v řezu.

Potahovaná skla SunGuard® SNX 60/28 s ochranou proti slunečnímu záření pomáhají šetřit náklady na energii díky nižším nárokům na umělé osvětlení a klimatizaci. Krásný, neutrální transparentní vzhled a nízká odrazivost navíc dodávají budově sofistikovaný nádech a zajišťují pohodlí a pohodu návštěvníků i zaměstnanců v každém ročním období.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.