pátek 12. července 2024

Mezinárodní vánoční festival DSA Prague ovládl první adventní neděli Kongresový sál hotelu Hilton

Adventní trh, kde bylo možné pořídit tradiční i ty nejoriginálnější dárky z více než padesáti zemí z celého světa, pomáhal potřebným. Výtěžek ze vstupného i z prodeje je určen českým charitám, a to v plné 100% výši! Asociace partnerů diplomatického sboru podporuje českou charitu už od roku 1997 a rozdala již kolem 70 milionu korun.

Mezinárodní vánoční festival DSA Prague umožnil návštěvníků nevšední zážitek, kdy se jeden den mohl kdokoliv vydat na výlet po celém světě. Festival byl pro oči opravdu svátkem; přehlídka barevných kostýmů, příchutí, vůní, umění, hudby a tance. Je to také vynikající příležitost podpořit české charity nákupem jedinečných dárků a dárků z celého světa.

Festival zahájila prezidentka DSA Prague paní Nevila Kuka spolu s manželkou premiéra vlády ČR Monikou Babišovou a manželkou ministra zahraničních věcí Ivou Petříčkovou.

„Když jsem se procházela okolo všech stánků, tak jsem viděla všechny ty nádherné produkty, jídlo a oblečení, které zde prodáváte, takže doufám, že se vám podaří vše prodat, protože všichni víme, že to není dnes jenom o prodeji, ale také o charitě.  Jsem šťastná, že DSA podporuje lidi, kteří jsou v tíživé situaci, kteří si nemohou užít vánoční svátky v klidu a míru, ve kterém my je prožíváme,“ poděkovala Monika Babišová manželka premiéra vlády ČR DSA Prague za organizaci charitativního vánočního festivalu.

Svým zpěvem přišla návštěvníky potěšit také zpěvačka Victoria Velvet, která je pravidelnou návštěvnicí tohoto netradičního festivalu. „Na festival chodím čtvrtým rokem, moc se mi líbí ta atmosféra a také myšlenka, že 100% výtěžek jde na charitu. Líbí se mi, že jsou tady stánky z celého světa. Lidé si můžou ochutnávat jídla z celého světa během jednoho odpoledne a hlavně ta vánoční atmosféra je příjemná,“ sdělila zpěvačka, která bude letošní Vánoce trávit s rodinou v Turecku, kam se stěhuje za manželem.

Nakoupit dárky dorazila také hvězda muzikálu Čarodějka Elis Ochmanová. Ta na festival zavítala poprvé a ihned si jí tamější atmosféra získala. „Nakoupila jsem sůl do koupele a plyšáky Pestrouše, kteří jsou ušití z ponožek a jsou to moc hezká zvířátka. Jsou to pejsci a myslím, že s nimi udělám radost. Jsou to dárky k Vánocům. Protože já musím mít do prvního adventu všechno hotové, včetně dárků, tak už jsou tohle jen dárky na přilepšenou,“ vysvětlila zpěvačka, a také sdělila, jak u ní advent probíhá: „Máme nazdobený byt už první adventní neděli. Když mám volno a nehraju, tak si užíváme advent s rodinou a chodíme po různých akcích, festivalech, adventních trzích a dáváme si svařáček a užíváme si tu vánoční pohodu. Nemám ráda ty předvánoční stresy, kdy všichni běhají a shání dárky a šílí, že musí uklízet a musí tohle a tamto. Já vždycky říkám, že nemusí, že je to tak, jak si to člověk sám udělá. A já tyhle stresy právě úplně nesnáším, takže si jedu tu vánoční pohodu.“

Mezi dalšími hosty festivalu, kteří přišli nasát vánoční atmosféru byli saxofonista Felix Slováček s přítelkyní Lucií Gelemovou nebo herečka známá ze seriálu Modrý kód Bára Fišerová.

Zdroj foto: archiv organizátora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.