Čtvrtek 22. dubna 2021

Městská elektrokola Hecht Prime s košíkem na řídítkách

Nová městská elektrokola Hecht Prime dostala nový kabát a jsou tak k dostání kromě bílé, také v odstínech šedé, modré a brzy i v červené barvě. Jde o spolehlivá kola, která jsou určená pro každodenní použití ve městě i na venkově.

Nízko položený rám umožní snadné nasedání i sesedání. Při jízdě výrazně pomáhá automaticky spínaný elektromotor. Bez sebemenší námahy tak vyjedete i do kopce. Ovládání je přitom stejně snadné, jako u běžného kola. Asistence se sepne jediným stiskem tlačítka a o vše ostatní se postará elektronika. Motor začne pomáhat až ve chvíli, kdy začnete šlapat do pedálů, jakmile přestanete, motor se vypne. Kola tedy bez problémů zvládnou řídit i senioři. Ideální jsou tak pro každodenní cestování do zaměstnání, na nákupy, návštěvy ale i pro vyjížďky po okolí. Vybavena jsou prostorným košem před řídítky a zadním nosičem. Pod nosičem je ukryt moderní li-ion akumulátor, se kterým kolo ujede na jedno nabití až 60 km. Samotná obsluha elektrokola je snadná. Vše se ovládá třemi tlačítky na levém řidítku. Zajímavou funkcí je také asistent chůze, kdy se kolo samo začne pohybovat přibližně rychlostí 6 km/h. Tuto funkci jistě využijete, například pokud kolo tlačíte do prudkého kopce.

Li-ion akumulátor má kapacitu 10,4 Ah při napětí 36 V. Z úplného vybití je akumulátor plně nabitý s dodávanou nabíječkou přibližně za 5 hodin. Výkon motoru je 250 W. Maximální rychlost kola s asistencí je 25 km/h, po dosažení této rychlosti se asistence automaticky odpojí a opět se aktivuje, jakmile rychlost poklesne pod 25 km/h. Kolo tak splňuje podmínky pro provoz na pozemních komunikacích dané platnými právními předpisy pro ČR a většinu dalších států EU.

Kola jsou k dostání za 19 990 Kč na www.hecht.cz a v síti kamenných poboček Hecht.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.