sobota 18. května 2024

Legendární Mlýny z divadla Sklep jsou na Dramoxu!

Legendární Mlýny z divadla Sklep nestárnou! Připomeňte si kultovní satiru z roku 1991. Představení z vojenského prostředí plné nezapomenutelných hlášek je k vidění právě teď na Dramoxu.

Nachystejte si bránice, tato smršť skečů na adresu socialistické armády v podání známých tváří Tomáše Hanáka, Davida Vávry, Moniky Načevy nebo Otakára M. Schmidta pobaví i zelenáče! Představení je adaptací hry Václava Havla a Karla Bryndy Život před sebou, kterou dvojice napsala během vojenské služby v 50. letech. Jednoduchá zápletka se točí kolem zastřelení civilisty při službě. Textu se v roce 1991 zhostili členové divadla Sklep a opepřili ho novými vtipy a scénkami. Pokud jste byli na vojně, možná vám budou víc než povědomé. Trailer si můžete pustit zde.

Hry se chopil režisér a člen Sklepa Jiří Fero Burda, který pro denik.cz uvedl: „Já jsem si dřív myslel, že to může být hra právě jen pro ty pamětníky socialistické armády. Jenže ti už to snad museli všichni vidět. Vždyť Mlýny hrajeme už tolik let a jsou i nafilmované, běžely v televizi. Ale přesto máme pořád plno a přesto se lidé dál, myslím upřímně, smějí. To buď znamená, že ti pamětníci chodí znova a znova, nebo že ta absurdnost z naší společnosti nezmizela.”

Sklepáci online


Pokud byste si chtěli připomenout další známé tváře z divadla Sklep v jiném představení, neváhejte si pustit Mašíny z Divadla Na Jezerce (trailer zde). Dramox Originals v této inscenaci uvádí Milana Šteindlera a Jana Slováka, kteří s mrazivou nadsázkou předkládají dostupná historická fakta. Ocitáme se uprostřed divadelní zkoušky, kde si pět herců na jevišti pohrává s kontroverzním příběhem sourozenců nazývaných hrdiny odboje i vrahy. Probírají jejich činy, přou se a hledají, jak dnes ztvárnit bratry Ctirada a Josefa. Zpovzdálí vše pozoruje Miluše Šplechtová, která slovy Zdeny Mašínové přibližuje dobu, v níž se Mašíni pokouší získat svobodu.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.